1111. Szfinx macska
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
A ragdoll, alias rongybaba macska a nevéhez hűen viselkedik, amikor az ember kézbe veszi. A macska izmai elernyednek, teljesen elhagyja magát. Ilyenkor a kisebb fájdalmat meg sem érzi.
A havana macska nagyon aktív, akkor érzi magát a legjobban, ha szabadon felfedezheti a kert minden zegzugát.
A karthauzi macska kitűnő vadászösztönének és magas intelligenciájának köszönheti századokon keresztüli túlélését.
Mint minden madárpóknál, így az Avicularia fajoknál is életük egyik legnehezebb időszaka a vedlés. Ez a folyamat nagyon megerőltető a pókok számára, ilyenkor egy-egy hiba a terrarista részéről végzetes is lehet! Ez az írás azért készült, hogy aki elolvassa, kitudja küszöbölni ezeknek a hibáknak a nagy részét.
A hirtelen tápváltáskor felborulhat az állat bélflórája és ilyenkor nem biztos, hogy az eredeti tápra visszatérve rendeződik a helyzet. Tápváltást mindig csak fokozatosan! Mindenképp vigyék a kutyust állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, nehogy más fertőző betegsége legyen, ami szintén hasmenést okozhat. Itt kaphatnak a bélflóra stabilizálására szolgáló készítményeket is.
Első olvasatra szívprobléma jutott eszembe. Ez gyakori kis testű és idősödő kutyákban és ilyenkor tartós gyógyszerszedésre van szükség. Persze más probléma is lehet a háttérben, ezért mindenképpen elvinném állatorvoshoz a kutyust.
Az, hogy mennyire tolerálják majd egymást, egyedi kérdés. Mint az embereknél. Viszont a macskák (és általában az állatok) sokkal jobban és hamarabb elfogadják és megszeretik egymást. Főleg 2 ivartalanított macskánál nem hiszem, hogy bármi probléma lenne az összeszokással. Ráadásul a Maine Coon cicák nyugodt, kiegyensúlyozott természetűek. A kijárást is meg lehet oldani, de ilyenkor a benti cicát is mindenképpen rendszeresen oltatni kell!
Ha begyulladt egy kutya bűzmirigye, az abból felszabaduló és szervezetbe kerülő anyagok okozhatnak viszketegséget, lábujjnyalogatást is. Hasonló tünetei vannak általában a kutyák allergiás betegségeinek is. Ha a tabletta szedése ellenére is megvannak a tünetek, akkor vissza kellene menni az orvosukhoz, mert lehet, hogy változtatni kell a tabletta adagolásán, esetleg más kezelési módra van szükség és a bűzmirigy kinyomására és vizsgálatára is sor kerülhet.
Mennyi idős korában és honnan került Önökhöz a cica? Lehet, hogy túl korán (8 hetes kora előtt) választották el és ezért szopja és dagasztja pl. a szőnyeget. E viselkedészavar feloldására viselkedészavarok megoldásával is foglalkozó homeopata állatorvosra lesz szükségük. A cicák maguk szeretnek kezdeményezni, ne erőltessék az ölbe vételt.