1111. Szfinx macska
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
A ragdoll, alias rongybaba macska a nevéhez hűen viselkedik, amikor az ember kézbe veszi. A macska izmai elernyednek, teljesen elhagyja magát. Ilyenkor a kisebb fájdalmat meg sem érzi.
A havana macska nagyon aktív, akkor érzi magát a legjobban, ha szabadon felfedezheti a kert minden zegzugát.
A karthauzi macska kitűnő vadászösztönének és magas intelligenciájának köszönheti századokon keresztüli túlélését.
Mint minden madárpóknál, így az Avicularia fajoknál is életük egyik legnehezebb időszaka a vedlés. Ez a folyamat nagyon megerőltető a pókok számára, ilyenkor egy-egy hiba a terrarista részéről végzetes is lehet! Ez az írás azért készült, hogy aki elolvassa, kitudja küszöbölni ezeknek a hibáknak a nagy részét.
Tojók. Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása
A képen egy körülírt felületes bőrgyulladás látszik amit baktérium és gomba is okozhat, néha mindkettő. Igazán szakszerűen úgy lehetne meggyógyítani ha készülne egy laboratóriumi baktérium és gombavizsgálat és annak eredménye alapján célzottan kezelni. Ennek hiányában olyan szert kell alkalmazni ami mindkét kórokozóra hat - Betadin, Kék Lukács kenőcs stb - és meg kell akadályozni a macskát abban hogy vakarja,például egy műtéti gallérral.
Nem alakult ki az emésztése rendesen, a bélflórája nem alakult ki a elkülönítve a többi birkától,. A szájon át adott antibiotikum is tönkreteszi a bélflórát. Idősebb birkával kell összerakni, együtt egyenek, a felböfögött falatok tartalmazzák a mgefelelő mikroorganizmusokat Széna, víz, só legyen előtte
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz - Ha még nem késő....
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!