1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A tragikus eset azért történt mert a hasfali seb nem forrt össze és a seb szétnyílt. Bár a varratszedés javasolt időpontja a műtét utáni 10.nap, a belső varratoknak a sebet ezután is össze kellene tartania.
Kedves Gazdi! A leírása alapján súlyos neurózisra és egyben komoly neurológiai betegségekre utaló tüneteket mutat a kutyusa. Sajnos a yorkshire terrier igen gyakori vendég nálam, és nagyon gyakoriak náluk a súlyos szorongásos és fóbiás tünetek. A levele alapján így látatlanban nehéz eldönteni, hogy stroke tüneteket mutat a kutyus, vagy pedig a homloklebenyi azon központok károsodtak, amelyek a jobb-bal irány meghatározásáért felelősek. Az első kolléga antibiotikum injekciót adott, a második kolléga külső hallójárat-gyulladásra gyanakodott, ami természetesen együtt lehet bármilyen más ideggyógyászati társbetegséggel. Mivel rendkívül komoly neurológiai tüneteket mutat a kutyusa, kérem, hívjon telefonon vagy e-mailben. (A honlapon minden elérhetőségem megtalálható.) Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A kutyák ivari ciklusa egyedenként változó lehet. A két tüzelés között eltelt időszak 6 hónaptól 2 évig is változhat. Fedeztetést ezért érdemes ciklusdiagnosztikára alapozni,részletekről érdeklődjön állatorvosánál. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusának 3-4 éve kezeletlen az epilepsziája. A második spontán roham után már be kell állítani a roham típusának megfelelő antiepileptikumot. Sajnálatosan tartós antiepileptikus kezelés hiányában az agy rohamgátló mechanizmusa egy idő után felmondja a szolgálatot, és rendkívüli módon besűrűsödhetnek a rohamok. Minél hamarabb keresse fel állatorvosát az azonnali tartós kezelés beállítása céljából! Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen el tud érni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Érdeklődő! Nagyon valószínűnek tartom, hogy azért ilyen a hörcsöge állapota, mert már idős. Ahogy embereknél is, úgy állatoknál is változó, hogy melyik mennyi időt érhet meg. Nem tartom valószínűnek, hogy valamit elkapott volna, de ezt csak egy alapos állatorvosi kivizsgálás tudja egyértelműen eldönteni. Ha teheti, vigye el kedvencét állatorvoshoz! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)