1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Az újrakezdett "jelölgetés" hátterében szervi megbetegedés (pl. hólyag- vagy vesegyulladás, húgykövesség, stb.) és viselkedészavar egyaránt állhat. Először a szervi megbetegedés kivizsgáltatását javaslom. Annak negatív eredménye után kerülhet sor a jelölésnek, mint "viselkedészavarnak" a megoldására. Tanácsom, hogy a cicájával, és a tőle vett vizeletmintával mihamarabb keressen fel egy állatorvost. Ha nem tud vizeletmintát venni, a rendelőben fogják megkatéterezni a cicát.
Valóban előfordul a jelölés az ivarzási időszakban, és az ivartalanítás ezt megszüntetheti. Bizonyos esetben azonban rossz szokás áll az eset hátterében, vagy a macskák egymás közötti territorialis viselkedése, mely a hierarchikus viszonyok elosztását is szolgálja. Szerintem próbálja meg az állatok ivartalaníttatását, mert sokat segíthet.
Általában a palotapincsi szőrzete nem igényel különösebb nyírást, fésülést viszont annál többet. Amennyiben te mégis vállalkoznál erre a nem könnyű feladatra, úgy a javaslatom a következő: a fejétől lefelé, az egész testén - a farkát és a fülét kivéve, ott hagyhatod egy kicsit hosszabbra - a szőrt, géppel nyírd rövidre, a fejét pedig ollóval kerekítsd. Sok sikert kívánok a munkához!
A hányás, mint tünet lehet a gyomor, bélcsatorna primer betegségének tünete, vagy esetleg valamilyen súlyosabb belgyógyászati probléma (veseelégtelenség, májelváltozás, stb.) kísérő un. szövődményes károsodásból eredő jelenség. Ez utóbbiak fennállását vér-vizeletvizsgálatok elvégzésével ki lehet zárni. Ha ezek negatívak, akkor gyomorgyulladásra, esetleg idegen testre a gyomor bélcsatornában kell gondolni. Ezt Rtg-vizsgálattal ill. kontrasztos Rtg-vizsgálattal lehet kideríteni. Ha ezek is negatívak, akkor szoba jöhet meg az idült bakteriális gyomorgyulladás (hasonló, mint az embernél a gyomorfekélyt okozó Helikobakter fertőzés. Ez is van kutyánál, csak nehéz kimutatni.), és az esetleges táplálékallergia. Javaslatom az állatorvosi diétás tápok etetése, amelyek ún. intestinalis (gyomor-bélrendszeri) betegségek terápiáját segítik. Valamint a féregtelenítés, és esetleg a gyomorfekélyes emberek kezelésére alkalmas Antagel adása (humán patikában kapható) 2x1/2 ml naponta szájon át. Fontos, hogy az állat csak egyszer kapjon enni naponta, ne traktáljuk jutalomfalatokkal reggel délben este, mert ez stimulálja a gyomorsav termelését és súlyosbítja a folyamatot. Ne legyen előtte egész nap az étel sem, ha nem ette meg, el kell venni és csak a megszokott etetési időpontban kapja újra. Egyelőre ennyit tudok segíteni. A beteg nélkül nehéz kezelni...
Az elmondottak alapján a kutyájának prosztata-megnagyobbodása vagy prosztatagyulladása van. Átmeneti javulást lehet elérni az antibiotikumos és a hormonális kezeléssel, természetesen ez függ a betegség súlyosságától. Mindenféleképpen egy ultrahangos vizsgálatra van szükség ahhoz, hogy megállapítható legyen a betegség mértéke. A végső és tartós megoldás tényleg a műtét, és megfelelő altatószerekkel és anaesthesiologiai munkával ma már igen biztonságosan lehet operálni idős alkatokat is. Szerintem a biztos gyógyulás a műtéti megoldás után lehetséges csak.