1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Kogának nagy valószínűséggel olyan baja van, ami miatt állatorvoshoz kellene vinni. Sok esetben azért hagyja abba az evést és válik apatikussá, mert betegség vagy bizonyos vitamin- és nyomelemhiány miatt legyengül. Ezeket a problémákat állatorvos tudja megállapítani és gyógykezelni.
A rendszeres fésülésen kívül más teendő nincs a nyuszival.
Igen, Betadine oldattal vagy kenőccsel lehet kenegetni. Ha nem sebesedik tovább és abbahagyja a rágást, nincs ok aggodalomra, mert lehetséges, csak egy múló duzzanat az injekció helyén. De ha terjed a seb és továbbra is rágja, feltétlenül mutassa meg állatdokinak.
Szerintem ez "növényegészségügyi" kérdésnek tűnik és ajánlanám a www.edenkert.hu weboldalon a növénydoktort. Ők biztosan tudnak kellő választ adni a narancssárgás elváltozással kapcsolatban. A válaszuktól függően eldöntheti, hogy kiveszi-e a faágakat vagy nem. Személy szerint én kicserélném a faágakat, de szárazakra.
Szerintem az etetési stratégia jó volt, még ezek mellé magokat (köles, stb.) lehetne adni. Túletetni nehéz az ilyen fiókákat, mert ha tele a begyük, akkor már nem fogadják el a felkínált eleséget. Sajnos a legkörültekintőbb nevelés mellett is sokszor előfordul, hogy elpusztulnak a fiókák, ennek pontos okát nehéz kideríteni, nyilván nehéz biztosítani a természetes körülményeket. Azonban próbálkozni, segíteni mindig érdemes, mert az otthagyott fiókákat nemigen tudja az anyjuk felnevelni. Legtöbbször macskák áldozatai lesznek.