1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
A macska nem butus, hanem nagyon is okos. Minek rohangásszon egerek után, ha amúgy is kap eleget enni? És gondolom ő mással szeret játszani. Nekem például volt egy macskám, aki a fotelban ülve végignézte, ahogy egy szalmakalappal próbáltam elkapni egy egeret, aki a kertesházunk nappalijában rohangászott. Marci macska csak lelógatta a fejét a fotelből és álmos-félszemmel sandított rám, és gondolom felettébb jól szórakozott. Az egeret elfogtam és kivittem a kertbe (persze a szomszédhoz tettem! :), de másnap újra bent volt a házban.... Egyébként állategészségügyileg is megnyugtatóbb, ha nem eszik a macska egeret (lásd: toxoplazmózis, házi feladat: utánanézni az interneten, hogy miért!) Ajándékot pedig a Háziállat Online csapatától kéne kicsikarni a helyes válaszért! :))
Őszintén megmondva nem tudom, szabályozva van-e vagy sem. Az én elpusztult kutyámat a kertünkben temettem el, úgy, hogy kb. 50 cm földréteg került fölé. És ültettünk rá egy szép fát, ami mindig rá emlékeztet. És igazából nem is érdekelt, hogy szabályozva van-e a dolog. Ha kertjük nincs, hamvasztatni is lehet, megfelelően engedélyezett kutyatemetőben, és ott el is lehet temetni.
Az a biztos, ha semmilyen szobanövényt nem eszik az állat. Így biztos nem fog "megmérgeződni"! A szőrhullás vedlésnek tűnik így októberben és a körmét szükség esetén (tehát ha túl hosszú és nagyon karmol!) kell levágni.
Megnyugtathatom, ki fog nőni. Mindenesetre javaslom, hogy máskor legyen óvatosabb! Ha mécsest gyújt, ne hagyja felügyelet nélkül a macskát. Szerencse, hogy nagyobb baj nem következett be.
Magyarországon jelenleg segélykérő szolgálat teknősök részére nem működik és nincs is. Sürgősségi és életveszélyben lévő betegek (beleértve a hüllőket is!) esetén, valamint bármilyen állatorvosi segítséget igénylő esetben az állattulajdonosok bizalommal fordulhatnak a fővárosban a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Kisállatklinikájának (belgyógyászati, sebészeti és szülészeti) állatorvos munkatársaihoz, ahol nappali (08-22 óra) és éjszakai (ügyeleti, 22-08 óra) betegellátási időbeosztás keretében dolgoznak. Pest megyében és vidéki nagyvárosokban pedig a kedvtelésből tartott kisállatok ellátására szakosodott rendelőket, ambulanciákat, állategészségügyi központokat tudnám ajánlani, ahol korszerű műszerekkel, orvostechnikai berendezésekkel és nem utolsósorban széles körű szakmai ismeretekkel rendelkeznek a különböző állatfajok betegellátási feladatai számára.