1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Igen, 2 hónapos kortól ideális elkezdeni a kozmetikázást, hogy a kutyus hozzászokhasson. Fontos, hogy a szőrét alaposan - fésülés közben - szárítsa, így gyorsan és hatékonyan szárad.
Igen, előfordul, hogy nagyon falánkok. Lehet akár négyszer is enni adni nekik 3 hónapos korig. Féregtelenítés megtörtént?
Legelőször szívproblémára gondolnék (ez gyakori kistestű kutyáknál és hasonló tünetekkel jár), de más légzőszervi (esetleg más szervi) betegség, rendellenesség is okozhatja. Mindenképp kellene egy szakszerű állatorvosi vizsgálat, amivel nem várakoznék sokat, mert egy időben felfedezett szívbetegség esetén például sokat jelenthet az időben elkezdett kezelés.
És meg is van kötve? Mert akkor öklendezhet, ha nagyon rángatja a nyakát... Attól is öklendezhet, ha nagyon felhergeli magát. Viszont ha rendszeres a hányás (naponta többször), akkor állatorvoshoz kellene vinni, hogy kivizsgálják.
Szerintem nagyon valószínű, hogy áramütéstől lett ilyen a lába. Maszírozgatni kéne óvatosan és tornáztatni. Sajnálom szegénykét, de nagy szerencséje volt!