1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
A színtől függetlenül egy fajba tartoznak a csincsillái és így közös erővel termékeny utódokat produkálhatnak.
A keverék kölyköknél nagyon nehéz előre meghatározni azt, hogy mekkorára nőnek és milyen kutyák lesznek, mivel a genetikai adottságaikat senki nem ismeri. Egy almon belül is lehetnek többféle kiskutyák, például a tacskó méretűtől akár a német juhász méretűig. A nagyobb testű kutyák általában 1 éves korukig nőnek, a kisebbek hamarabb - kb. 8 hónapos korukra - befejezik a növekedést. Az étvágyukat sem lehet meghatározni így távolból. Az etetésükkel kapcsolatos teendőket érzéssel állítja be a gazdi.
Igen, leggyakrabban babesiosist és Lyme-kórt. Mivel komoly betegségekről van szó, vigyék a kutyust mihamarabb állatdokihoz! Ha beleszakadt a kullancs feje, az önmagában nem okoz különösebb gondot, maximum begyullad körülötte és egy idő után kilökődik.
Nem egészen értem a kérdést. Miért nem kérdezték meg a dokit, aki oltotta, ha nem volt egyértelmű valami? Amúgy általában (!!) négy alapoltás van (Parvo, szopornyica, májgyulladás, leptosporózis, stb.) és az ötödik a veszettség elleni. Szerintem csak valamit félreérthettek.
Álvemhes vagy rossz szokás? Lány kutya? Mennyi idős? Iskolába jártak vele? Régen miket, mikkel játszott? Ha ez fokozódó agresszió jele, akkor annak hátterében sokféle probléma, betegség lehet. Szóval nem tudok jobbat válaszolni, mint irány az állatorvos a kutyával együtt!