1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Ezt a ferde fejtartást sok minden okozhatja nyusziknál. Lehetséges, hogy bakteriális vagy egysejtűparazita-fertőződésről van szó. Ebben az esetben a betegség 50 százalékban gyógyítható. Sokszor viszont nem ismert a kórok, a ferde fejtartás felnőtt korra is megmarad, de az állat együtt tud vele élni.
Minden esetben érdemes az elváltozott területről bőrkaparék-mintát vetetni és elküldeni baktérium- gomba- és más egyéb parazitavizsgálatra. Ekkor ugyanis egyértelműen kiderül, mi a kórokozó, vagy éppen van-e egyáltalán kórokozó, és célirányosan lehet kezelni. Mycoplasmáról többet a SZIE-ÁOTK egzotikus osztályától vagy a parazitológiai tanszéktől lehet megtudni.
Sajnos még nem fedezték fel a rák ellenszerét, de vitaminokkal, immunerősítőkkel, antioxidánsokkal és bélflóra-regenerálókkal meg lehet erősíteni a kis állat szervezetét olyannyira, hogy idősebb korára ne alakuljon ki vagy később se legyen rosszindulatú elváltozás. A meglévő daganatok növekedését gátolja az ezüst-kolloid oldat, az immunerősitők és antioxidánsok.
A hörcsögnek 2-3 hetente egyszer érdemes lisztkukacot vagy más fehérjét adni. Ha azonban vemhes vagy szoptató hörcsögről van szó, neki heti kétszer kell fehérjét ennie, ezzel lehet ugyanis elkerülni azt, hogy az anyaállat felfalja a kicsinyeit.
Altatott állapotban meg lehet próbálni a csípőizületet visszahelyezni, és fixen lekötni, míg meg nem gyógyul. Ez az eljárás nem mindig sikeres, de érdemes megpróbálni. Ha nem jár sikerrel a beavatkozás, és fájdalmas a járás az állatnak, akkor a műtét is szóba jöhet. Abban az esetben, ha az állat mozgását nem zavarja, és nincsenek fájdalmai, akkor semmilyen beavatkozást nem igényel.