1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Egy tarisznyarák terráriumát/akváriumát úgy kell kialakítani, hogy legyen kevés "szárazföld" is, és 10-15 centiméter magas vízmagasság is álljon a rákok rendelkezésére! Levegőztető nem szükséges tartásukhoz, bár előnyös lehet. A rákok is kopoltyún keresztül lélegeznek, mint a halak. A nemek megkülönböztetése nem könnyű feladat, ez még nekem sem sikerült, de meglátásaim szerint a hímek kisebbek, és kissé színesebbek a nőstényeknél. A tarisznyarákok általában 2-3 hónaponként vedlenek.
Sajnos más szájon át adható készítmény nincs forgalomban erre a célra! Az adagot emelni lehet esetleg, nem tudom mit jelent ez a 4 mg dózis, de a maximális adagja 2 mg/testtömegkg. Talán így használ és nem izgalmi állapotot, hanem sedációt okoz.
Én is a Caniffa nevű kombinált (!) vakcinát javaslom, a rendelőnkben mi is ezt szoktuk görényeknek beadni. Utcára, illetve lakáson kívülre 2 kombinált oltás (2-3 hét különbséggel beadva) + 1 hét után szabad vinni! Ezen az oltáson kívül még veszettség vakcinát is ajánlatos beadatni a "kijárós" állatoknak.
Mivel nem tudjuk pontosan a korukat, addig kellene tejjel is etetni őket, amíg meg nem tanulnak önállóan enni, illetve inni az itatóból vagy tálból. Tehát eléjük kellene már tenni a nyúltápot (lehetőleg kölyök nyúlnak valót), szénát, zöldet és vizet is, és figyelni kell, mennyire tudják azt fogyasztani. Ha már önállóan is rendszeresen esznek, akkor fokozatosan csökkenteni lehet a szoptatások számát és a tej mennyiségét.
Semmiképp sem ajánlanám, hogy elpusztítsa a kis állatot, akit annyira szeret! Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná és megmondaná, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak.