1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Többféle spániel létezik. Amire tényleg érdemes odafigyelni, az a tenyésztő! A jó gazda körültekintően járt el, a fajta, a tenyésztő, a szülők, és az alom felkutatásában, de ezek után, a kiskutya kiválasztásánál az alomból, rábízza magát az érzéseire! Olvassa el a többi, témában íródott cikkünket is!
Számos dolog okozhatja a problémát, nem biztos, hogy fogbetegség (lehet pl. tályog is). Javaslom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz.
Nagy általánosságban ez egybe esik a kutya ivaréretté válásának időszakával. További befolyásoló tényezők: • a tartási körülmények, • a kutya embertársainak reagálásai a kutya viselkedésére, • a kutya kölyök kori szocializációja • a kutya nevelése • esetleges másik fajtárs jelenléte és annak pozíciója a falkában • a kutya genetikailag örökölt hajlama
A tünetek okára egy alapos vizsgálat adhatna magyarázatot. Az sincs kizárva, hogy az összerándulást viszketés okozza. Érdemes alaposan átvizsgálni az állatot, nem bolhás-e, vagy nincs-e valahol a bőrén elváltozás, gyulladás, pörkök, filcesedés, stb.
Valószínűleg a tartási körülmények, a kutya elkényeztetése, esetleg "elemberesítése", valamint a közös ember/kutya falkán belüli hierarchikus sorrend hiánya lehet a tünet mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követő, minden szempontra kiterjedő, összetett terápia hozhat javulást.