1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Nagyon korai a kölyköt már 6 hetes korában elszakítani az anyjától, mert egészséges szocializációja és fejlődése érdekében legalább 8 hetes koráig mellette kellene maradnia! A kutyák helyes táplálásáról, mint ahogy az emberekéről is, szakembercsoportok vitáznak és e téren is számtalan nézet uralkodik. Ezek részletes ismertetése itt túl messzire vezetne, ezért most maradjunk annyiban, hogy két út közül választhat: 1. Kiváló minőségű (és ennek megfelelő árú) kölyökkutyatápot etet. 2. Természetes, nyers táplálék, amely (lehetőleg biopiacon vásárolt) baromfi-, marha-, borjú- vagy juhhúsból és belsőségekből (szív, máj, zuza), tojásból, nyers csontból (pl. darált csirkenyak), zöldségfélékből (pl. sárgarépa, brokkoli, zellergumó), esszenciális zsírsavakból (pl. halolaj kapszula, lenmagolaj), lucerna (porított, vagy tabletta-formában) áll. "Desszertként" húsos csontot (pl. borjúlábszárat), olajos magvakat (pl. napraforgó- vagy tökmag) és gyümölcsöt kaphat. Mindkét esetben elengedhetetlen, hogy a tenyésztőnél kapott eddigi táplálékáról az átállás fokozatosan történjék! Sok kutya nem tudja a laktózt megemészteni, így a tej itatását inkább elhagynám. Probiotikus joghurtot viszont adhat neki. Ami a bundája ápolását illeti, a fürösztés helyett inkább alapos átkefélését javaslom.
A vakarózásnak több oka is lehet (parazitózis, gombásság, vitaminhiány stb.). Ezek mindegyike gyakori, elkülönítésük viszont nem könnyú. Éppen ezért mindenképpen célszerű lenne megmutatni állatorvosnak a patkányt, hogy a megfelelő szerrel tudják kezelni.
A két szuka ivartalanítását javaslom, egyrészt azért, mert ha tüzelnek, kiszökhetnek és más kan is befedezheti őket, nem csak a saját kan. Tehát a saját kan herélésével nem biztos, hogy 100%-ra megoldódna a probléma. Másrészt nem kell feltétlenül ellenie egy szukának az élete során. Nincs szükségünk olyan keverék kiskutyákra, akik sorsa bizonytalan és lehet, hogy egy menhelyen végzik. Ha a foxit szeretné pároztatni, akkor csak az elzárás lehetséges és az ellés után még a következő tüzelés előtt, azt is ivartalanítani kell. A kannak egyébként nem fog megváltozni a viselkedése a herélés után, de úgy érzem ez nem lesz megoldás.
Pontos címet sajnos nem tudok mondani, de internet segítségével (pl. www.haziallat.hu :)) pillanatok alatt találhatók olyan kisállat-specialista üzletek, ahol kaphatók melegítőkövek, alommelegítők, kis teljesítményű infralámpák, stb.
Most lehetőleg az lenne a legjobb, ha nem nyúlna a tetőhöz, nem kellene megbolygatni a petéket! A petéknek természtesen nem kell víz, tehát most már csak idő kell a kiscsigák megszületéséig!