1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Attól tartok, hogy nem! Túl szűkös lenne egy teknősnek egy vödörben! Inkább egy 50x40 alapterületű terráriumot használjanak erre a célra!
A legvalószínűbb, hogy valamiféle fájdalom jelentkezik azon a területen, ezért ül le rögtön. Ilyen fájdalmat okozhat az ágyéktájéki gerincszakaszon jelentkező probléma, esetleg csípőízületi elváltozás. Ennek eldöntéséhez azonban mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálja, esetleg röntgenfelvételt csinál.
A cataracta szürkehályogot jelent, ami tulajdonképpen a szemlencse "homályosságában", fehérségében mutatkozik. Ez rontja a látást, esetleg vakságot is okoz, de ettől az állat még szépen élhet, főleg szaglására hagyatkozva. Előrehaladott cukorbeteg állatokban és emberekben is jelentkezhet. A cukorbetegség tényét és fokát, valamint prognózisát viszont csak vérvételekkel lehet eldönteni (ami degunál nagyon nehéz), enélkül csak valószínűsíthető. Ténylegesen cukorbeteg kisállatok (rágcsálók) kezelése nagyon nehéz, mondhatnám lehetetlen.
Minden kutyának megvan a körülbelüli időpontja, amikor a dolgát végzi. Ez általában a kora reggeli vagy az etetéshez fűződő, de inkább az utáni időpont. Ki kell figyelni ezeket alkalmakat, és a kert azon részén tartani a kutyát, ahol azt Ön előzőleg kijelölte. Ezt a helyet el lehet keríteni egy ideiglenes kis kerítéssel is. Továbbá az ürülékből mindig a kijelölt helyen kell hagyni vagy odavinni egy-egy darabot, így az ingert okozó illatok ott erősebbek lesznek. Ha a dolgát ott végzi, végezte, ahol szerettük volna, dicsérjük meg.
Először is egy nagy gratuláció jár a kedvencének és Önnek. 17 év egy kecske életében nagy kornak számít. A kecskék átlagéletkora 15 év. Amelyik állat jól van ellátva és gondozva, csak az élheti meg ezt a szép kort. További sok sikert!