1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Nem tudom, milyen alom lehet a nyuszi alatt, de meg kellene próbálni másfélét is, mert előfordulhat, hogy allergiás egy bizonyos fűfélére, forgácsfélére, de az is lehet, hogy poros, esetleg szennyezett az alom és ez irritálja a nyuszit. Ha így sincs javulás, akkor lehet, hogy valamiféle felső légúti (fertőző) betegsége van és ezért prüszköl. Állatorvos tud adni vagy felírni megfelelő szem- vagy orrcseppeket. Remélem hamarosan elmúlik a nyuszi prüszkölése!
A kutyáknak való nyakörv szerintem nem lesz végleges megoldás. A legtöbb ilyen nyakörv hatékonysága elég korlátozott és nem is tartós, ráadásul csak kutyák/macskák számára állították elő, ezért a hatóanyaga sem biztos, hogy megfelel bárányoknak. El kellene menni állatpatikába, ahol kapható juhok számára is alkalmas fürösztőszer, vagy fel kell keresni egy állatorvost, aki injekcióval tud segíteni a problémán, ami mind a külső, mind a belső élősködőket elpusztítja.
A fiókák begytájéka akkor szokott kidudorodni, ha éppen tele van eleséggel. Ez teljesen természetes jelenség. Ha egy ideig nem kapnának enni a szüleiktől, rögtön lelaposodna a terület a begy üressége miatt.
Igen, lehet fürdetni, például hígított samponnal, de meg is kell szárítani utána. Lehet a karmát is vágni és a fülét is tisztítani.
A csupasz has vedlési/tollnövekedési problémára utalhat. Vitamincseppeket kellene vásárolni neki, amiket vízbe kell adagolni és figyelni a változatos táplálásra. Ha ez sem segít, akkor állatorvosnak kellene megmutatni, mert egyéb betegség is lehet a háttérben. A túl sok kotlás is vezethet egyébként ilyen problémákhoz. Jó lenne, ha nem hagynák, hogy ennyiszer üljön a tojásokon (inkább ki kellene venni alóla), mert ez gyengítheti az ellenállóképességét. Valószínűleg terméketlen tojásokról van szó, az is lehet, hogy nem is párosodnak a hímmel (ezt meg kellene figyelni) és ezért nem tudja őket kikölteni a tojó.