1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Előfordulhat a bak harapásától, azonban, ha hetekig megmarad, akkor érdemes egy orvosnak megmutatni...
Sajnos a daganatok kiújulása mutatja azt, hogy ez bizony rosszindulatú folyamat. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) ilyenek. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal.
Kedves Gazdi! Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Öreg kutya gondozása >>Kutya öregedés >>
Üdvözlöm! arról nem is beszélve, hogy vágással helyrehozhatatlan A deguk "fogas" problémái ennél azért jóval bonyolultabb témakör sajnos. Általában az elülső fogak túlnövésének hátterében a jóval hátrébb elhelyezkedő örlö fogak rendellenes túlnövése áll. Az elülső metszőfogak levágása tehát ezen a problémán rendszerint nem segít...károkat okozhatunk a deguk fogainak gyökerében...( a fogakat csiszolni kell) Amennyiben a metszőfogak nem érnek össze a degu nem, vagy nehézkesen tudja csak felvenni a táplálékát. Abban az esetben ha a degunak bármilyen problémája van az örlőfogaival, eleve nehezen eszik... ami életveszélyes állapot egy ilyen kis növényevő esetén. Tehát összegezve érdemes lenne egy egzotikus állatok gyógyászatával foglalkozó kollégához eljuttatni a degut, hogy ő altatásban megvizsgálhassa és csiszolással korrigálhassa a fogait, ezek után várható jobban lét. Üdvözlettel -Éva
Kedves Érdeklődő! Attól függ, van azért ennél jóval jobb kutyatáp.