1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Üdvözlöm, sajnos így ilyen távolságból csak viselkedés alapján nehéz mindezt megítélni, mert gyakorlatilag bármilyen kombinációba előfordulhat h egyes egyedek nem kedvelik egymást. Üdv-Éva
Ez tipikusan az a kérdés, amire internetes úton nem lehet semmit válaszolni. Vinni kell újra állatorvoshoz, (esetleg másikhoz, mint korábban) vizsgálni kell, esetleg műszeresen is (pl. hasűri ultrahang, rtg) és esetleg laborvizsgálatokat is érdemes lehet végeztetni.
A heveny megbetegedés - igaz sokszor több hónapos gyógykezelés hatására - teljes gyógyulással végződhet. Az idült kórforma prognózisa jóval kedvezőtlenebb,ezesetben teljes gyógyulással nem számolhatunk,sőt egyre rosszabb állapotba kerül a kutya.
Kedves gazdi! Sajnos ez is olyan, amit látatlanban nem lehet megállapítani. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A szemgolyón kék film figyelhető meg, ezt a jelenséget hályogosodásként ismerjük. A hályog következtében a kutya látása romlik./Más ok is vezethet látáskárosodáshoz/. Ez a kutya számára nem jelent nagy problémát, mivel elsősorban az orra és a füle alapján tájékozódik. Ajánlatos ilyenkor a lehető legkevesebbet változtatni a lakókörnyezeten.
Tisztelt Érdeklődő! Ennyiből sajnos nem lehet megállapítani, hogy mi a hörcsöge problémája, ehhez kellene egy állatorvosi kivizsgálás, hogy biztosat lehessen megállapítani, kérem keresse fel állatorvosát, aki személyesen meg tudja vizsgálni a hörcsögét. Természetesen a dolog nem feltétlen utal daganatra, de így, interneten keresztül, pár sorból lehetetlen megmondani a valóságot. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)