1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Bernadett! A lakásban tartott papagájok szabad levegőre való kivitelénél elsődleges szempont, hogy ne legyen sokkal hidegebb kint, mint a lakásban, de tűző napra se kerüljenek. A leírás alapján legvalószínűbb, hogy a friss levegő udvarlási hajlamokat csalogatott elő a papagájból, de ha a borzolt tollazat állapota több napig is tart, akkor érdemes állatorvost felkeresni. Üdvözlettel: Rácz Sándor, Madárkert-díszmadár és kisállatpark
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A boka alatti rész a lábközép csontokat jelenti. Sínes rögzítés nem igazán működik, mert a törött csont alatti és feletti ízületet is stabilan rögzíteni kellene. Ha a lábközépcsontok (4 db) nem mindegyike tört el, akkor az ép csontok ellátják a feladatukat,tudja terhelni a lábát az állat, a törött csontok össze fognak forrni. Ha mind eltört, műtéttel lehet rögzíteni azokat. Fiatal állat lévén jó eséllyel gyógyulni fog, de egy röntgen vizsgálatot érdemes lenne csináltatni, hogy biztosan törése van-e, a törés nem terjed-e ízületbe? stb.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!