1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Aggodalomra nincs ok, ezek normális pigmentfoltok.
Felesleges ettől rettegni. A veszettséget nem jellemzően a denevérek terjesztik, bár előfordul közöttük a fertőzöttség. A macska más macskával vagy ragadozóval való érintkezés(harapás) útján is megkaphatja a vírust. Ennek sokkal nagyobb a valószínűsége,de valahogy senki nem aggódik a veszettség miatt, mikor a kandúrja megtépve érkezik haza a macskatalálkozóról. Bár nem kötelező, de nagyon ajánlott a kijáró macskáink veszettség elleni oltatása is. Amíg a macskán indokolatlan agresszivitás, támadó magatartás jeleit nem tapasztalják, nincs mitől félni. Ha ilyen előfordulna, akkor is harapás kell a betegség átadásához. Még ez után is két hét megfigyelés alatt tartják az embert harapó állatot, hogy mutatja-e veszettség jeleit. Csakis ez után kezdik el az ember oltási sorozatát, ha az indokoltnak látszik.
Gennyes bőrgyulladásnak tűnik. Kedden mindenképpen mutassa meg állatorvosának.
Kedves Györgyi! Remélem, már jobban van a cica! Sajnos az elmúlt héten nem voltam gépközelben, így csak most tudok válaszolni a levelére. Tényleg igen tiszteletre méltó korban van kis kedvence. Ilyen idősen már, bizony bármikor számítani lehet arra, hogy valamely életfontosságú szerv (mint pl. a vese, a máj vagy a hasnyálmirigy, ...) egyre nehezebben tudja a feladatát ellátni, és olyan szintre csökken a működése, ami már az alapvető életfunkciók ellátására sem elegendő. Véres széklet azonban nagyon sok mindentől lehet, de azt is fontos lenne tudni, hogy mennyire volt véres, a széklet teljes része, vagy csak az eleje, vagy csak a vége, ill. hogy világospiros volt-e a vér vagy emésztett, tehát sötét, majdnem fekete. Ezen információk hiányában nem tudok a fentieknél konkrétabb véleményt adni Önnek. Ha vannak újabb fejlemények, kérem, hívjon fel: 06 (20) 928-4425: Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Csilla! Ha a bőrkaparék vizsgálat nem mutatott élősködőt vagy gombát, akkor valószínűleg tényleg allergia. Az allergia tesztet csak 1 éves kortól lehet elvégezni. Jó lenne esetleg egy bőrkimetszésből készített szövettani vizsgálat, pontosan behatárolni a folyamat mivoltát. Esteleg lehetne egy hipoallergén táp etetésére rátérni. Vagy felkeresni egy bőrgyógyász specialistát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc