1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Igen, valószínű, hogy fogváltásról van szó. Ettől csontot ehetne, de én ettől függetlenül nem javaslom a csont rendszeres etetését (legfeljebb puha csirkecsont, módjával!), mert csak gond szokott lenni belőle (beakad, elakad, obstipatio, felsért, megsért...) és az örömön kívül, amit okozunk vele, semmiféle élettani és táplálási előnyt nem jelent.
Esetleg még meg lehet próbálni egy külső-belső parazitairtó cseppet (bőrre kell cseppenteni, állatpatika!) ...hátha! DE: az köztudott, hogy az ilyen magas intelligenciájú madarak nem arra lettek "kitalálva", hogy köztünk éljenek és ez sokszor - még a legjobb ellátás mellett is - viselkedési problémákhoz vezet, leggyakrabban tolltépkedéshez! Mivel mindig magukon ül, épp ezért az egyedül hagyott idő elég lehet neki arra, hogy megsértődjön és unatkozzon! Sajnos ez saját tapasztalat is. Szóval: még több játék, még több foglalkozás, még több változatosság (sőt mindez folyamatosan!!!!) és esetleg helyváltoztatás, nagyobb röpde, esetleg kültéri. De sokszor ez sem segít. Nekem nem lesz többet nagypapagájom :(
Kivel? Egymással vagy velünk, emberekkel? Szerintem a többi élőlényhez hasonlóan: látással, hallással, szaglással, ízérzéssel, érintkezéssel. Ja, és ferromonokkal, ha szexről van szó :)
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Ha kinti cica, akkor nem valószínű, hogy tüzel télen. Macskáknál amúgy sem szokott feltűnő vérzéssel járni a tüzelés, ezt inkább a viselkedésükből és a péra duzzanatából, nedvességéből lehet észrevenni. Lehet, hogy véres hasmenése van, esetleg férgesség? Ha megint észreveszik, irány az állatdoki!