1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Én nem hallottam ilyen kutatási eredményről. Az biztos, ha ivartalanítják őket, akkor biztos nem lesz méhgyulladásuk. :)
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
A madarak nem mindig az első tojás lerakása után kezdik meg a költést. A pintyfélék átlagos fészekalja 4-5 tojás. Van, mikor csak az utolsó tojás lerakása után kezdődik a kotlás. Ilyenkor még magára hagyják a fészket, később a tojó kotlik, őt a hím eteti. A fiókák nevelésében mindkét madár részt vesz. Ha a madár élénk, röpköd és táplálkozik, akkor nincs nagy baj. Ha bágyadt, akkor a madár helyén meg kell emelni a hőmérsékletet. Ha a sérülése komoly, akkor egy állatorvosi vizsgálat javasolt! Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Az agapornisok (törpepapagájok) igen agresszív madarak. A papagájoknál igen gyakori jelenség a féltékenység. A "söprögetés" valószínű a fészeképítést jelenti. A madár "rendezgeti az otthonát". Véleményem szerint a többi madártól távolabb kell tenni a kalitkáját és ha megoldható, akkor egy párt kellene vásárolni mellé. Az összeszoktatás idejére egymás mellett, külön-külön kalitkában kell őket elhelyezni és csak néhány nap után összeengedni. A nimfa hím tolla hamarosan rendbe jön. A faroktollak mindig lassabban nőnek. Egy multivitamin-kúra hasznos lehet. (pl. Jolovit, Univit, 1 ml/1 liter vízhez 7 napon át. Ilyenkor csak a magkeverék és a víz legyen a madarak előtt). A madaraknak 1 éves koruk után fel lehet kínálni egy költőodút. A többit már ők tudják. A szürke-fehér párosításból lehet szürke, fehér és tarka madár is. A rozellának valószínű, hogy még fiatal korában egy másik madár lecsípte a körmét. Ritka a fejlődési rendellenesség, de nem valószínű, hogy betegség lenne. A felkínált táplálékot bővíteni kell, fontos a sokszínű, változatos étrend biztosítása. Az alma mellé kell fokozatosan kell adagolni a többi zöldséget, gyümölcsöt, lereszelve, folyamatosan növelve az "újak" arányát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Ha szeretne még egy kutyust, bátran és aggodalom nélkül tegye ezt! Ha viszont úgy látja, hogy csak Babilonként tornyosuló problémát okozna egy új jövevény, akkor ne vegyen.