1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Úgy olvasom, hogy a nyúl táplálása rendben van, ezért az elhízás talán inkább a mozgásszegény életmódból adódhat? Ez esetben több "sétát" javasolnék. Nem tudom megítélni így a távolból, hogy a nyuszi tényleg túlsúlyos-e, hiszen sokszor a hatalmas bundázat miatt is annak tűnhet. Néhány betegség is okozhat nyulaknál ritkán elhízást, ezeket egy állatorvosi vizsgálattal, laborvizsgálattal, stb. lehetne megállapítani. A másik kérdéssel kapcsolatban azt javaslom, hogy "állatos" boltokban lehet kapni kifejezetten nyulaknak (rágcsálóknak) szánt vitamincseppeket illetve vitaminos nyúltápokat, amiket szívesen fogyasztanak. De ezek általában alaposan megnövelik az állatok étvágyát!!
A legújabb tudományos álláspont szerint a kutyák táplálására legmegfelelőbbek a kész kutyatápok, amik közül a kutya korától, felnőttkori testméretétől és néha fajtájától függően lehet kiválasztani a megfelelőt. Ezek a tápok mindent (fehérjék, zsírok, szénhidrátok, vitaminok, nyomelemek stb.) a megfelelő mennyiségben és arányban tartalmaznak a kutyák számára és pontos adagolási útmutatások is tartoznak hozzájuk, kizárva ezzel a túletetést! Ha főzni szeretnének a kutyusnak, akkor a főtt (!!) húsok mellé tésztát, rizst lehet adni, esetleg zöldségeket és persze vitaminokat, Ca-kiegészítő tablettákat. Ezeket a kezelő állatorvossal érdemes pontosítani! Szabadba (pontosabban idegen kutyák által látogatott területre) akkor szabad vinni, ha már legalább az első három oltásán (+ 1 hét) túl van. Ezt is érdemes az állatorvossal egyeztetni a helyi járványhelyzetnek megfelelően. Ha a 2 másik kutya rendszeresen oltva van (kombinált oltással is!), akkor a legveszélyesebb kölyökkori fertőző betegségek tekintetében nem kell aggódni.
Egészen biztos, hogy bent is jelölne a kandúr és nem könnyű így két macskát együtt tartani (folyamatos bagzás, párzás, jelölgetés, stb.). Perzsa macskát viszont állandóan kertben tartani nem célszerű. Inkább azt javasolnám, hogy keressen majd egy kandúrt, akihez a megfelelő időben el tudja vinni macskáját pároztatni!
Valóban lelkileg lehet ilyen érzékeny a kutya. Erről nehéz lesz leszoktatni, de ez nem fog veszélyt jelenteni a környezetére.
Minden rágcsálókon végzett műtétnek nagy kockázata van, elsősorban a kicsi testméret és a stresszérzékenység miatt. Ezt még tovább fokozhatja, ha nem fiatal már a patkány. Indokolt esetben azonban vállalni lehet ezt a kockázatot. Árat sajnos nem tudok mondani, ehhez látni kellene az állatot.