1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Inkább különnemű madarakat tartson együtt, ne helyezzen fel odút, és nem lesznek fiókák.
Több mint valószínű, hogy a réseken kibújnak a madarak. Kisebb rácstávolságú kalitkát válasszon.
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Ez a védekező taktikájuk ezeknek a teknősöknek. Ha megzavarják őket (akár a kézbevétel is ilyen), bűzös szagú folyadékot bocsátanak ki. A hímekre jellemző különösen ez a viselkedésforma. Ezt csak meg lehet előzni azzal, hogy nem stresszeljük az állatokat.
A leopárdgekkó éjszakai életmódot folytató hüllő. Mint ilyen, nem igényli a simogatást, a közvetlen kapcsolatot; sőt nagyon könnyen be is stresszelhet. Ezért azt tanácsolom, hogy ha nem szükséges, inkább ne mozgassák.