1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Mind a három kismalacot meg kellene mutatni állatorvosnak, nem csak a szemprobláma miatt, hanem ez a viselkedés adódhat vitamin- vagy nyomelemhiányból, esetleg nem jutnak elég táplálékhoz. Mindenesetre ez nem normális, meg kell találni az okát, és kezelni kell!
A törött lábat minden esetben rögzíteni szoktuk egy merev kötéssel, hogy a törött csontvégek jól forrjanak össze. A kötést legalább 4 hétig viselnie kell a kis állatnak, amit idönként orvosi felügyelet melett le kell cserélni. Az esetleges fertőzések ellen antibiotikum adása javasolt, amit bélflóra-regenerálóval kell kiegészíteni, és természetesen nagyon fontos a vitaminok nagyobb dózisban történő adása is. A törött lábat, vagy akár a kötést a társak piszkálhatják, ezért javasolt a beteg állatot külön tartani.
A fog kieshetett teljes gyökérrel, ilyenkor már nem nő ki a fog újból, esetleg bent maradhatott egy gyökérdarab, akkor regenerálódhat a fog. Ha a törpehörcsög nem szeretne enni, az sosem jelent jót. Elképzelhető, hogy a foghiány akadályozza meg őt az evésben. Meg kell próbálni összeaprítani az eddig is kapott eleségét, és így adni neki. Ha ennek ellenére sem szeretne enni, el kell vinni állatorvoshoz.
Az álvemhesség megjelenése és tünetei nem ritkák a nyusziknál. Ha nem jelentkezik túl gyakran, illetve a kísérő tünetek enyhék, akkor nem lesz ebből egészségügyi problémája az állatnak. Amennyiben gyakrabban fordul elő, és hosszan tartó a folyamat, illetve egészségügyi romlást jelent a nyuszinál, érdemes elvégeztetni a műtétet. Az operáció nem változtatja meg a kis állat viselkedését.
A szem és a bőr tünetek összefügghetnek, de nem valószínű, hogy a szemcsepp az oka. A leírtak alapján nagyobb baj lehet a malaccal, ami mindenképp kezelést igényel. Depresszió nem jellemző rájuk.