1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan. Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
A tünetek súlyosnak tűnnek, ezért sürgősen vigye állatorvoshoz! Természetesen lehet megfázás, de gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket.
Mindenféleképpen kapja meg az antibiotikumkúrát, mozgassák folyamatosan, és vastagon almozzák be a helyét, hogy puhán feküdjön. A puha alom megakadályozza a felfekvések kialakulását, és jót tesz a lábak vérkeringésének is.
Hirtelen elhullások esetén mindig mérgezésre kell gondolni. Gyakran előfordul, hogy a nyulakra raknak mindenféle kutyának, illetve macskának való kullancs- és bolhaűzőt. Ez méreg a nyúl számára, ami miatt rángógörcsök kíséretében elpusztul. Természetesen más oka is lehet a mérgezésnek. Ha kertben tartották az állatokat, akkor a permetlé, mérgező növények, patkányméreg, vagy más vegyszer is okozhatta a halálukat. Sokszor egy frissen felbontott táp az oka a megbetegedésnek. Mindenesetre érdemes kinyomozni, mi volt az ok, hiszen ez később segíthet az új nyuszik egészségének megőrzésében.
Nagyon gyakran előfordul ez a viselkedési forma. Ha szeretne kiskutyákat, akkor a tüzelés alatt és az azt követő 2 hétben tartsa folyamatosan együtt a két kutyust! Általában a tüzelés harmadik hetétől várható a párosodás. Ha azonban nem szeretne kölyköket, akkor a tüzelés alatt és az utána következő két hétben sem ajánlatos együtt tartani őket.