1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Ez kutya- és parkettafüggő. Egy kis termetű kutya, akinek rendszeresen vágva és koptatva van a körme (koptatás=eleget sétál, szaladgál!) , nem okozhat komoly károkat a parkettán. Amit még tehetsz: ahová bemehet majd a kutya, ott fedd le a parkettát szőnyeggel a lehető legnagyobb felületen.
Attól függ milyen rákról van szó (feltételezem kubai kékrákról, mivel ez a leggyakrabban akváriumban tartott rák). Általánosságban elmondható, hogy a vágott tubifexet, vörösszúnyoglárvát és a lemezes haltápot hajlandóak elfogadni, ezen felül étlapjukon bizonyos növények és egyes fajoknak - ez a kubai kékrákra is jellemző - a halak is szerepelhetnek.
Igen merész dolog volt Öntől bevállalni egy rossz körülmények között tartott mosómedve tartását. Ez az állat, ha nincs nagyon kicsi korától emberekhez szoktatva, akkor nagy eséllyel már nem is lesz szelíd (megjegyzem, ha kölyökkorától is sokat foglalkozik vele, akkor sem biztos, hogy később könnyen kezelhető lesz, főleg ivarérés után). Nehéz mit javasolni, de szerintem vegye fel a kapcsolatot mosómedvetartókkal (nincsenek sokan) vagy valamelyik állatkerttel, akiknek sokkal több gyakorlati (!!!) tapasztalatuk van ez ügyben. Addig is óvatosan kezelje az mosómedvét, mert komoly sérüléseket tud okozni! Dr Fekete Richard
Fajtától, egészségi állapottól a tenyésztő, vagy tulajdonos személyétől (korrektségétől) függ a madarak ára. Tudomásul kell venni, hogy a kakaduk, bár a legkedvesebb, legbújosabb papagájfélék, de nagyon hangosak, kellő foglalkozás híján könnyen válnak tolltépőssé, hangutánzó készségük nem olyan jó mint egy lórinak, amazonnak, netán egy jákónak. Amennyiben ezek figyelembevételével tisztességes, tenyésztői áron szeretne, egészséges fiatal madarat, akkor keressen "magánban".
Legjobb lenne rászoktatni a golyós itatóra. A vizes tál mellé kell akasztani, és amikor mellette van vagy iszik, akkor kicsit megnyomni, hogy csepegjen belőle. Ha így sem használja, akkor vastag, nehéz cseréptálat kell venni, aminek széles a talpa. Kapni kicsiben is ilyet. Lehet feljebb is tenni egy kis fa dobogóra hogy kevésbé tudja teleszórni.