1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Sajnos a leírt tünetek valóban valamelyik macskavírusos betegségre utalnak, ezek elkülönítő kórjelzése nagyon nehéz és költséges, valamint a terápia sem igazán különbözik a betegség fajtájától. Mindegyik lényege a társfertőzések letörése (antibiotikum) és az általános tünetek, valamint az ellenállóképesség javítása. A végbélnyíláson valószínűleg egy kisfokú nyálkahártya-előesés (aranyér) indult meg a krónikus hasmenéstől.
Igen, lehet. Létezik külön a törpe fajtáknak (spicc, schnauzer, uszkár) kialakított pálya, és ezen rendezik a versenyeket is. Keresse a Nagyiccei Kutyaiskolát és László Istvánt, vagy a Népszigeti Kutyasulit (www.kutyasuli.hu).
Igen, az említett elváltozás valószínűleg köldöksérv. A fialásnak nem lehet akadálya, bár kisebb műtéttel az elváltozás könnyen orvosolható.
Megfelelőnek tűnik ez a hőmérséklet, de figyelni kell azért, nehogy egy rosszul szellőző terráriumba kerüljön, ahol esetleg hőgutát kaphat. Általánosságban elmondható, hogy sokkal veszélyesebbek a hirtelen hőmérsékletváltozások, mint egy állandó, esetleg szélsőségesnek tűnő hőmérséklet.
A patkányok (így a csuklyásak is) éjszakai életet élő állatok. De gondolom, erről kellőképpen tájékozódott, mielőtt megvette volna az állatot. Mindenkit szinte mindenhez hozzá lehet szoktatni, idomítással még egy oroszlánt is rá lehet venni arra, hogy a tüzes karikán átugráljon. Azonban a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy figyelembe vesszük és elfogadjuk kis kedvencünk ösztönös megnyilvánulásait. Mivel a patkányok társas lények, jó lenne mellé egy azonos nemű társról is gondoskodni. Minek fürösztené? Ha nem beteg, tisztálkodik ő magától is.