1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
2 hónaposan még elég fiatal a macsek, így jó esély van arra, hogy "megjavuljon" és csak az alomba járjon elvégezni a dolgát. Ezt enyhe dorgálással is elősegíthetjük, ha nem így cselekszik, illetve dicsérettel, ha az alomba piszkított! Még egy lehetőség az állatpatikákban kapható "alomba szoktató spray" vagy helyhez szoktató spray használata. Ezzel a kívánt helyet befújva könnyebben odaszoktathatjuk kedvencünket.
Másfél-két éves korukban ajánlatos előszőr pároztatni, amikor már kifejlett cicák lettek.
A szuka viselkedése a szoptatáskori stresszel és vacoképítési kényszerrel függ össze. Nem valószínű, hogy magától elapad a teje, ha még élnek a kölykök, ezt nem is szabad elősegíteni. Ha viszont már elpusztultak, akkor a kutya tejelésének elapasztását ajánlom. Bromocriptin tbl. a megoldás, ezt állatorvossal kell felíratni, mellékhatásként pár napig hányás jelentkezhet, de ez gyorsan elmúlik. Ivartalanítani, amíg tejel, NEM SZABAD!!! Vetéltetőtabletta nem létezik, fogamzásgátló igen, de ezt a már befedezett szukának TILOS beadni. Ez csak a tüzelés felfüggesztésére vagy megelőzésére jó.
Külön "szoktatni" nem lehet, de nem is érdemes. Ha vizet szeretne inni, biztos hamar megtalálná az itatót, ez valószínűleg azért nem fordult még elő, mert elég sok lédús zöldség és gyümölcs van előtte.
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel. 2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó! 3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.