1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Sajnos a fülkérdésre nem tudok válaszolni! Ha semmilyen trauma sem érte a füleit és genetikailag nem lógófülü nyúl, akkor nincs ötletem. A macskaalom használható nyúl esetében is.
Az elásott eledelt általában soha nem tudják "előkeresni" a kutyák, csak véletlenszerűen találják meg egy-egy kerti ásás alkalmával. Az elásás minden bizonnyal azért történhet, mert nem éhes a kutya. Ha szüksége lenne erre a plussz eledel mennyiségre, biztosan megenné, de gondolom kellő biztonságban érzi magát, ami a tápellátást illeti. Egyébként egy jó minőségű táp etetésével a kutya mindent megkap, amire szüksége van.
A pontos Rtg-diagnózist fontos lenne ismerni, hogy válaszolni tudjak. Egyébként macskánál nagyon ritka a mozgásszervi probléma, bár perzsáknál valóban gyakoribb lehet. Ha kifejezetten csontsebész specialistához vitték, akkor meg lehet bízni a diagnózisban. A tünetekből itélve (imbolygás) gerincprobléma lehet, ezt én nem operáltatnám, mert nagyon kétes a kimenetele. Ha esetleg csípőizületi betegség, azt elég jól lehet műteni. Esetleg vigyék el más szakemberhez is. Addig is a Rimadyl injekció csodákra képes macskáknál is.
Mint köztudott, a teknősök sokáig élnek, így a lágyhéjú teknősök is. Néhány teknős elérheti fogságban a 30 éves kor is, bár ez ritka. A természetben sokkal tovább élnek.
Együtt tartott macskák nagyon gyakran játszanak, és ez sokszor elég durvának tűnhet. Átkarolják, harapdálják egymást és közben hangosan sivítoznak, rohangálnak, stb. De ez csak játék, nagyon ritka, hogy komoly agressziórol legyen szó. Természetesen ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ezt mindenképpen javaslom, mert ivarzáskor még jobban eldurvulhat a "játék".