1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Kedves Gazdi! Az allergént kétféle módon lehet megtalálni: 1) bőrteszttel, melynek során a lenyírt bőrbe injektálnak kismennyiségű allergént, es figyelik a kialakuló helyi reakciót és 2) vérvizsgálattal. Ha tényleg eleségallergiáról van szó, akkor nem feltétlen szükségesek ezek a vizsgálatok, mivel egy ún. eliminációs diétával megszüntethető a probléma. Ma már kaphatóak olyan hipoallergén tápok, melyek etetése megoldhatja a problémát. Fontosnak tartjuk, hogy tudja: az allergének kb. 8 hét alatt ürülnek ki az állat szervezetéből, ezért a tünetek ennyi ideig fennmaradhatnak. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet allergia, szemhéjszél befelé-, illetve kifelé fordulása, könnycsatorna részleges, ill. teljes elzáródása, fertőzés. Érdemes kivizsgálni az okokat. Üdv
Sebészi úton meg lehet próbálkozni a kismacskák szétválasztásával (mint a sziámi ikrek esetében). Látatlanban a kórjóslatról nehéz mit mondani, hiszen nem tudom, milyen mértékű az összenövés. Feltétlenül vigye a macskákat állatorvoshoz, hogy megbeszélhesség az esetleges műtét megfelelő időpontját.
Lehet örökletes tulajdonság vagy valamilyen hangúti betegség, vagy gyengén fejlettek a hangképző reflexei.
Nem írta, hogy milyen céllal és mire használta a klikkert, de valamit nem csinált megfelelően - a kutya nem a klikkertől pörgött be. Minden módszer annyit ér, amennyit az adott tartási körülmények között élő, adott fajtájú, korú és nemű kutyánál, az adott viselkedési tünetre alkalmazni lehet. A testbeszéd jelzést látnom kell, hogy pontos véleményt alkothassak róla - a leírtakból valamilyen enyhe agresszív jelzésre lehet következtetni. Ami még közel sem jelenti azt, hogy a kutyája a dominancia valamelyik területén valóban az. Az agresszió és a dominancia nem egy és ugyanaz a viselkedési fogalom.