1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Amennyire tudom, a legtöbb helyen kb. ennyi az ára egy nőstény macska ivartalanításának, de a műtét még mindig jobb megoldás, mint a kismacskák "elaltatása". Esetleg olyan helyet tudnék ajánlani, ahol valamivel többe kerül a műtét.
A végbélzacskómirigyek szaganyagokat, "információt" adnak a társak számára és a tájékozódást segítik. A végbélnyílás körüli mirigyek váladéka pedig a bőrt és a nyálkahártyát nedvesíti. Mindkét mirigyfajta pangásokra és gyulladásokra hajlamos, amelyet pl. a következők válthatnak ki: - mozgáshiány, - fűszerezett, csípős ételek etetése, - bizonyos gyógyszerek, - ha a bélsár sokszor puha, formálatlan, - a kutyának nincs módja fajtatársaival találkozni. A "szánkázás" féregfertőzöttségre is utalhat. Úgy vélem, hogy az állatorvos felkeresése nélkülözhetetlen lesz.
Sajnos, nem ismerem a kérdéses gyógyszert. Az EU területén, így Magyarországon is, csak törzskönyvezett homeopátiás készítmények kaphatók. Próbáljon a világhálón tájékozódni.
Szinte mindenhol kénytelenek a gazdik hosszabb rövidebb időre otthon hagyni a kiskutyákat, ők pedig kénytelenek lesznek ezt megszokni. Az első napokban biztos sírdogál, ugat majd, de hamarosan megszokja a dolgot. Érdemes távozásuk előtt alaposan "kifárasztani" a kutyust, hátha így alszik majd a szomorkodás helyett. Hasznos lehet még egy számára elkerített terület, így csökkenthető az esetleges "rombolás". A korának megfelelő játékot kell vásárolni szakboltban, ezek vagy szétrághatatlanok vagy emészhető anyagból kell, hogy készüljenek.
Már a születése után megállapítható a macskák neme. A kandúroknál a végbél és a húgycső nyílása távolabb esik egymástól, mivel a herék közöttük helyeződnek, mint a nőstényeknél.