1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A nőstény macskák fogamzásgátlása mint minden húsevőnél az ivarzás tartós elnyomását jelenti. Ez tablettával vagy injekciós készítménnyel oldható meg. Tartósan azonban kb. csak két évig szabad alkalmazni, majd vagy elletni az állatot, vagy kb. 1-2 évet ivarzást engedni. Mellékhatásai ezeknek a szereknek minimális eséllyel jelenkezhetnek. Én a nőstények injekciós fogamzásgátlását javaslom, bár anyagilag ez sem lesz kevesebb, hiszen kb. évente 2 alkalommal kell adni, ami éves szinten kiteszi a 6-7000 forintot.
Amennyiben csak egy alkalommal fordult elő a hányás, úgy nem feltétlenül a gyógyszer mellélkhatása. Próbálja meg újra beadni és csak akkor kell váltani antibiotikumot, ha tényleg érzékeny rá a beteg. 5 napnál hamarabb nem tanácsos abbahagyni, mert rezisztencia alakulhat ki.
Minden bizonnyal elérték az ivarérett kort és ilyen és hasonló játékokkal próbálnak meg "életre szóló tapasztalatokat" szerezni! :) Aggodalomra semmi ok!
Egy kékguráminak esetenként 400, vagy akár közel 1000 ikrája is lehet!
Egy nagyobb terrárium vásárlását javasolom, valószínűleg kinőtte az állatka!