1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Kedves Gazdi! Mindig csak a korcsoportnak, fajnak ivarnak megfelelő tápot szabad etetni és nem keverve! dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Erika! Teljesen igaza van abban, hogy a cicát kezelni kell. Ha bőrkaparékot vettek, akkor annak is ki kellett volna derülnie, hogy a fertőzést melyik atkafaj okozta. Ha ez nem visszakereshető, sajnos új vizsgálatot kell kérni. Az atka ellenes gyógyszerek receptkötelesek, használatuk pedig hónapokon át (legalább 3 hónap) szükséges. Viszonylag szűk az úgynevezett terápiás sávjuk macska esetében, tehát ami azt jelenti, hogy kis túladagolás már könnyen toxicus lehet. Ezek miatt mindenképpen állatorvosi felügyelet mellett alkalmazhatók. Ki kellene zárni egyéb bőrbetegségeket is, mert lehet, az "atkafertőzés" elfedi a tényleg, elsődleges problémát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Jó napot! Szinte kizárt, hogy menhelyeken ezek a fajták előfordulnak. Perzsa és sziámi esetleg. A vásárlásra azt tudom ajánlani, nézzen körül az interneten az önt érdeklő fajtákat beütve a keresőbe. Biztosan rengeteg tenyésztőt talál. Az árakról nem tudok tájékoztatást adni.
Szia Egy 120 literes akváriumban egy hímet és 3-4 nőstényt tudsz tartani , nyugodtan társíthatod más békés halakkal ( neonhallal és rózsalazaccal is). A sziámi harcoshal számára minél több búvóhelyet alakíts ki , hogy a nőstények el tudjanak bújni a hím elől ha esetleg az agresszíven viselkedne.