1171. Pókszexben a méret a lényeg
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A cicakölykök újszülött korukban teljes mértékben az anyjukra vannak utalva. Az első 1-2 napban kolosztrumot (előtejet) szopnak, ami rendkívül fontos számukra, hiszen kezdeti védettséget biztosít a részükre. Ezután kezd el termelődni a tápanyagokban gazdag anyatej.
A jellegzetes viadorbélyegek ennél a dísztyúk fajtánál is felegyenesedett tartás, a középmagas állás és a nagyon hosszú, karcsú nyak.
Az eredetileg Sziámból származó shamo-változatok már régóta Japán dísztyúk-állományát gazdagítják - ahol a shamo név egyszerűen harcost jelent.
Egyes kutatók szerint már az ókori görög és római írók által ismertetett rhode és tangrai harci kakasok a maláji kakasok vagy azok ősei voltak.
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.