1171. Pókszexben a méret a lényeg
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A cicakölykök újszülött korukban teljes mértékben az anyjukra vannak utalva. Az első 1-2 napban kolosztrumot (előtejet) szopnak, ami rendkívül fontos számukra, hiszen kezdeti védettséget biztosít a részükre. Ezután kezd el termelődni a tápanyagokban gazdag anyatej.
A jellegzetes viadorbélyegek ennél a dísztyúk fajtánál is felegyenesedett tartás, a középmagas állás és a nagyon hosszú, karcsú nyak.
Az eredetileg Sziámból származó shamo-változatok már régóta Japán dísztyúk-állományát gazdagítják - ahol a shamo név egyszerűen harcost jelent.
Egyes kutatók szerint már az ókori görög és római írók által ismertetett rhode és tangrai harci kakasok a maláji kakasok vagy azok ősei voltak.
Persze, lehet! De azért vízzel ne töltse fel :) Aljzatnak a kerti föld, kimikrózva a legjobb, a kereskedésekben kapható szénát ajánlatos az aljzatra teríteni, illetve kisebb darabokra törni és elszórni. Lapos vizestál és hüllő izzó, illetve egy spot lámpa égjen. Nappal 28-32 C legyen, ez éjszakára lehűlhet 20-25 C-ig. Mindig adjon neki jó minőségű hüllővitamint! Pl.: Korvimin
Azt javaslom, hogy mind a 3 cicát meg kellene mutatni állatorvosnak! Az 1 éves kandúr esetében pedig rövidesen be kellene tervezni az ivartalanítását, mert e nélkül gyakran el fog kóborolni, úgy mint most. Ami a dolognak azt a részét illeti, hogy a régi macskájuk hogyan fogja elfogadni a 2 kölyköt, nehéz jósolni bármit is. Az első pár hét biztosan nem lesz könyű, de rájuk kell bízni a dologot.
Tejet nem, de savanyított tejtermékeket, pl. aludttej, kefír, joghurt nyugodtan kaphat a kutya! Próbáld ki a száraztápra öntve is ezeket.
Kutyusod még nagyon pici, idővel meg fogja szokni, hogy néha egyedül kell lennie. Valóban nem kell minden nyüszítésnél lemenned hozzá. Kint hagyhatod éjszakára, de mindig legyen fedett helye (nyáron is!), bár,ha ennyire sír, a szomszédokkal nem lesz túl jó a viszony :)
Védett állat révén a papírjaiból egyértelműen ki kell derülnie az eredetnek (pl. tenyésztői bizonylat), ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy honnan származik. Magyarországon a királypitonok jelentős része úgynevezett "vadbefogott", ritka a fogságban tenyésztett állat.