1171. Pókszexben a méret a lényeg
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A történet véres, az érzékenyek megkönnyezhetik... A szemérmesebbek itt hagyják abba az olvasást! Szexről lesz szó, méghozzá tabuk nélkül! Bemutatjuk a pók-pozíciót, amiben nem mindig van köszönet.
A cicakölykök újszülött korukban teljes mértékben az anyjukra vannak utalva. Az első 1-2 napban kolosztrumot (előtejet) szopnak, ami rendkívül fontos számukra, hiszen kezdeti védettséget biztosít a részükre. Ezután kezd el termelődni a tápanyagokban gazdag anyatej.
A jellegzetes viadorbélyegek ennél a dísztyúk fajtánál is felegyenesedett tartás, a középmagas állás és a nagyon hosszú, karcsú nyak.
Az eredetileg Sziámból származó shamo-változatok már régóta Japán dísztyúk-állományát gazdagítják - ahol a shamo név egyszerűen harcost jelent.
Egyes kutatók szerint már az ókori görög és római írók által ismertetett rhode és tangrai harci kakasok a maláji kakasok vagy azok ősei voltak.
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.