1216. Westie mindig eléri a célját
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Gyanús a csend? Nem búgnak, burrognak a díszgalambok? A törpenyúl sem neszel az ólban? A baromfi kárálása sem hallatszik? Horrorfilmet forgattak volna a kertben?
Az ember olyasmivel eteti madárkáját, amit ő is szívesen elfogyasztana. Szerencsére van már kanárifánk, mézes rúd és paprikás süti...
Az, ami a kutya bőrében benne maradt a kullancs szájszervéből, bajt már nem fog okozni, néhány napon belül vagy kilökődik (egy kis gennyes pattanás formájában), vagy eltokolódik. A nagyobb probléma azonban az, hogy a nem túl sikeres kullancs kivétel miatt könnyen elképzelhető, hogy miközben próbálták kiszedni, a kullancs testében lévő vért lehet, hogy sikerült belepumpálni a kutyába. Ez okozhat később gondokat, főleg akkor, ha a kullancs fertőzött volt, és emiatt valamelyik kullancs által terjesztett betegség alakulhat ki a kutyájukban. Figyeljék a következő hetekben és ha bármi gyanúsat észlelnek a viselkedésében, produktumaiban, vigyék állatorvoshoz (vagy hívják ki), és ezt a mostani történést ne felejtsék elmondani neki! Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Érdemes lenne elmenni szemészetre, ahol tényleg speciálisan ezzel foglalkoznak. Őket ajánljuk: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/macska-es-kutya-szemeszet
akár kullancs okozta babézia is lehet (ha mehet kullancs a kutyába), ami végzetes is lehet. Érdemes lenne elvinni a kutyust állatorvoshoz.
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
A macska vemhességi ideje: 60-64 nap. Átlagos alomszám 3-4 kölyök, ezt nem igazán befolyásolja, hogy első fialás vagy sem.