1216. Westie mindig eléri a célját
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Gyanús a csend? Nem búgnak, burrognak a díszgalambok? A törpenyúl sem neszel az ólban? A baromfi kárálása sem hallatszik? Horrorfilmet forgattak volna a kertben?
Az ember olyasmivel eteti madárkáját, amit ő is szívesen elfogyasztana. Szerencsére van már kanárifánk, mézes rúd és paprikás süti...
Igen, sajnos a tüneteket okozhatja "láthatatlan" kórokozó (atkásság, gombásság, stb.), ezért azt javaslom, mutassa meg a patkányt állatorvosnak.
A cicák esetében is léteznek olyan érzések, amelyet mi féltékenységnek, vagy elutasításnak nevezünk. Előfordulhat náluk a gazdi kizárólagos szeretetére irányuló birtoklási vágy is. Ezen felül, a cicák nagyon is ragaszkodnak megszokott környezetükhöz és napirendjükhöz; nehezen tűrik, ha korlátozza őket azokban valaki, vagy valami. Amikor egy új kiscicát veszünk magunkhoz, sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy az idősebb cica rovására is elsősorban őt kényeztessük. Pedig fordítva kellene tennünk, elsősorban az idősebb cicát kellene biztosítanunk töretlen szeretetünkről. Ami most a cicái között történik, az annak eldöntésére irányul, hogy "Ki a főnök?" A homeopátiában az ilyen esetek megoldására szerencsére számos gyógyszer áll rendelkezésünkre, persze minden esetben figyelembevéve az érintett cicák egyedi sajátságait, viselkedését is. Most itt csak néhány gyógyszer nevét említem (pl. Apis mellifica, Lachesis, Hyoscyamus, Pulsatilla, Natrium muriaticum, Arsenicum album), a kiválasztásukhoz homeopata állatorvos segítségére lesz szüksége. A helyzet megnyugtató megoldása nélkül sajnos mindkét cicáját tartós stressznek teszi ki, amely jelölgetésükhöz, vagy akár megszökésükhöz is vezethet.
A kutyus nem kellően szocializált még, ezért ilyen félős. Megfelelő bánásmóddal, türelemmel, minél többet emberek közé szoktatással, sok sétával lehet rajta segíteni. Ha nem javul, javaslom kutyakiképző szakember igénybevételét, sokat segíthet! Az orrának és a pofájának a dörzsölése is lehet idegi alapon, vagy esetleg allergiás eredetű.
Kisrágcsálóknak rengeteg baktériumos és vírusos fertőző betegsége van, ami sajnos gyakran hirtelen elhullást is okozhat. Sajnos hasonló következményekkel járhat egy esetleges mérgezés is, esetleg az alomból vagy az eledelből.
A kutyusnak valószínűleg szűk vagy elzáródott a könnycsatornája, ezért kifolyik a könnye a szeméből és állandó váladékozást okoz. Esetleg meg lehet próbálkozni a könnycsatorna átmosásával, de sajnos ezeknél a kutyáknál ez genetikai deffect így nem sok reményt látok. A VISINE szemcsepp vagy a borvizes öblítés segíthet.