1226. Mit eszik a kígyó vacsorára?
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Az első gőte kiválasztása igen fontos feladat. Nem csak arról van szó, hogy besétálunk egy díszállat kereskedésbe, veszünk egy medencét, pár felszerelést hozzá, majd rábökünk egy akváriumra, hogy "abból kérnék négyet". Lássuk, milyen egyéb szempontokat kell még figyelembe vennünk!
A köztudatban csak egy kopasz macska, a szfinx szerepel, a Peterbald macskát kevesen ismerik. Ő is teljesen szőrtelen, s első megítélésre nem túl szép, de E.T. óta tudjuk, hogy a szépség nem minden...
Az angol véreb ősrégi, állítólag már i. sz. 1000 körül is létező fajta. Nyugodt, jóindulatú kutya, kiváló szaglású, igen ráncos bőrű, rövid szőrű, fekete vagy különböző árnyalatú. Kicsit olyan, mint a basset hound, csak hosszabb lábakkal.
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Javaslom, hogy a műtét előtt kérjen egy kivizsgálást állatorvosától a több ivás miatt (minimum vérvizsgálat + vizeletvizsgálat). A több ivás sok egyéb belgyógyászati kórkép része lehet, ami befolyásolhatja az altatást is a műtét esetén.
Kedves Olvasónk! A fél pár virsli még annyira nem baj, ha prémium minőségű tápot kapnak enni a kutyusok (erről azonban nem írt). Érdemes premium tápot venni nekik, kérdezze meg állatorvosát, hogy melyiket ajánlja kutyusainak az állpotfelmérésük után. A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Mikor mennyit egyen az eb?Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Ha fél- egy éves már elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté, és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát.
Kedves Eszter, A rövid válasz annyi, hogy igen... :-) Üv-Éva
Kedves Bogi! Előfordulhat hogy huzatban volt a nyuszi? Nekik is lehet kötőhártya gyulladás. Azonban én egy szúrásra gyanakodnék. A szénában vannak keményebb szálak ez könnyen beleszaladhat a szemébe. Ilyenkor sokszor elég a kamilla tea, de azért én megnézetném orvossal is, mert ő viszont ki tudja zárni azt, hogy nem gomba vagy valamilyen fertőzés okozza-e nála. Ha mész akkor én az oltást is megkérdezném, mert az jó lenne ha megkapná..:) Majd írj hogy mi történt a nyuszival Szép Napot Gabi