1226. Mit eszik a kígyó vacsorára?
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Az első gőte kiválasztása igen fontos feladat. Nem csak arról van szó, hogy besétálunk egy díszállat kereskedésbe, veszünk egy medencét, pár felszerelést hozzá, majd rábökünk egy akváriumra, hogy "abból kérnék négyet". Lássuk, milyen egyéb szempontokat kell még figyelembe vennünk!
A köztudatban csak egy kopasz macska, a szfinx szerepel, a Peterbald macskát kevesen ismerik. Ő is teljesen szőrtelen, s első megítélésre nem túl szép, de E.T. óta tudjuk, hogy a szépség nem minden...
Az angol véreb ősrégi, állítólag már i. sz. 1000 körül is létező fajta. Nyugodt, jóindulatú kutya, kiváló szaglású, igen ráncos bőrű, rövid szőrű, fekete vagy különböző árnyalatú. Kicsit olyan, mint a basset hound, csak hosszabb lábakkal.
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Kedves Érdeklődő! Ez két esetben valószínű. Hibernáció közelében - hűvös szobában; 8°C alatt -, vagy öreg korban szokott ilyen előfordulni. Leginkább az utóbbi variáció fordul elő, hiszen hibernáció alatt nem nagyon mozdulnak ki a vackukból. :/ Sajnos ez fiatalnak vélt (1 év körüli) állat esetében is végstádiumot jelent, sajnos csak ritkán fordul elő, hogy ebből az állapotból visszajönnek. De meg lehet próbálkozni a vitaminpótlással; ha van tapasztalat, pár tized milli fiziológiás sóoldat beadásával bőr alá. Nem garantált a siker, de talán egy próbát megérhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Fénykép alapján elég nehéz megmondani hogy mi lehet, mivel a fejen van érdemes lenne állatorvossal megnézetni. Az ilyen tájogszerű kinövéseket még egy hüllőkhöz kevésbé értő állatorvos is viszonylag könnyen kitisztítja.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok lehetőleg prémium táppal etesse a kutyát, erről bővebben itt olvashat: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Vitorláshal tartása >> még több infó >> részletes bemutatás: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1674