1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
Azonnal vigye el másik állatorvoshoz. A sötét vizelet akár babesiosisra is utalhat (kullancsok által terjesztett betegség).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Ne nézze tétlenül szenvedését!!!
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, de mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a hörit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a hörinek. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a hörcsögnek, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden höri eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Önökön múlik, hogy mennyire szeretnének biztosra menni. Nyilván szakmailag helyes, és nem árt, amennyiben történik egy vérvizsgálat is.
Kedves Andrea, Ezek a dolgok nem tesznek jót neki. A hüllők sokkal stresszérzékenyebbek mint egy kutya vagy macska, nem tudják értékelni a szokatlan környezett nyújtotta izgalmakat. Pozitívan legalábbis nem. Érdemes lenne őt legalább 2-3 hétig nyugalomban, megfelelő hőfokon tartani... majd eztán megkínálni... Nem látom az állatot, így nehéz megítélni milyen kondícióban lehet, de nagy valószínűséggel nem fog éhen halni, a kígyók igen jól bírják a koplalást... Üdv-ÉVa