1266. Az ormányos medve (Nasua nasua)
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Ha valaki akár fényképen, akár az életben egyszer meglátja ezt a fekete, hatalmas sörényű, dús bokaszőrű, élő "fodrászremeket", nem tud egyhamar szabadulni a látottak hatásától. A fríz ló oly mértékben különbözik a hétköznapok során megszokott félvér típusú lovaktól, hogy egyszeri látásra a fajta egyedei bármi mástól megkülönböztethetők.
Kincsem bárkivel is állt ki, mindig győzött. Aki alábecsülte és nem rá fogadott, az bizony rossz lóra tett...
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
Hollywood-i sztár, mert színe és mintázata miatt nagyon mutatós a kaland - és horror filmekben. Igaz ugyan, hogy szelíd fajnak tartják, de nem árt tudni, hogy ennél a fajnál regisztrálták a legtöbb marást is. Veszélyes szépség és nem háziállat, ezért csak kellő elkötelezettséggel és a gondozási szabályok pontos ismeretével érdemes tartani. De úgy nagyon...
Kedves Caterina! Sokat ne várjanak már vele. Ötletem meg lenne, de azt sem tudni, hogy első vagy hátsó láb, abban biztos vagyok, hogy nem a kullancscsípés az oka. Üdvözlettel: r.
Mindenképp állatorvoshoz kellene fordulni, mert a gyulladás többféle okból is kialakulhatott, speciális ellátást igényelhet. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Az októberi valószínüleg csak egy rövid, csonka ivarzásvolt (split oestrus), a mostani elméletileg a "szabályos". Mindezek ellenére és a biztonság kedvéért végeztessen el fizikális és ultrahangos vizsgálatot!
T. Caterina! Azt gondolom, hogy az udvarolgatás közben valami trauma érhette. Lehet ez leugrás, leesés , de a kerítés alatt is beakadhat a lába. A havanes fajtában nem ritka a térdkalács ficama, és ez gyakran trauma hatására alakul ki. De lehet még keresztezőszalag szakadás, vagy csipőizületi betegség is ( ebben is több minden lehet). Szerintem szükséges a kivizsgálás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Biztos, hogy az anya cica kora miatt nem lehet problémája, ha eddig egészséges volt. feltétlen vigye vissza az állatorvoshoz, ha rosszabbodott az állapota. Kölyök állat könnyen kiszárad és kiéhezik néhány nap nem evés után is.Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, mi lehet a baja.Más vírusos betegségek is léteznek a macskanáthán kívül, melyeknek nincsenek olyan jellegzetes tüneteik. Pl. leukózis, macska AIDS, ferőző hashártyagyulladás. Vérvizsgálattal ezek a betegségek gyorsan diagnosztizálhatók.