1266. Az ormányos medve (Nasua nasua)
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Ha valaki akár fényképen, akár az életben egyszer meglátja ezt a fekete, hatalmas sörényű, dús bokaszőrű, élő "fodrászremeket", nem tud egyhamar szabadulni a látottak hatásától. A fríz ló oly mértékben különbözik a hétköznapok során megszokott félvér típusú lovaktól, hogy egyszeri látásra a fajta egyedei bármi mástól megkülönböztethetők.
Kincsem bárkivel is állt ki, mindig győzött. Aki alábecsülte és nem rá fogadott, az bizony rossz lóra tett...
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
Hollywood-i sztár, mert színe és mintázata miatt nagyon mutatós a kaland - és horror filmekben. Igaz ugyan, hogy szelíd fajnak tartják, de nem árt tudni, hogy ennél a fajnál regisztrálták a legtöbb marást is. Veszélyes szépség és nem háziállat, ezért csak kellő elkötelezettséggel és a gondozási szabályok pontos ismeretével érdemes tartani. De úgy nagyon...
A kutyák akkor válnak tenyészéretté, amikor elérik a fajra, fajtára jellemző méretet és már túlvannak 2 normális tüzelésen is. Ideálisan 2-5 éves kor között kell a kutyát pároztatni.
Igen, előfordulhat a fülatkásság, ami elég gyakori (sűrű, sötétbarna, száraz, pergamenszerű váladék, erős viszketéssel!). Persze más okból is lehet külső hallójárat gyulladása a nyuszinak. Állatorvoshoz kellene vinni, aki megvizsgálja és a betegségnek megfelelő fülcseppet vagy kezelést fog ajánlani.
Köszönöm kérdését és az eset igen tanulságos, lehet, hogy vizsgakérdésként is felhasználom majd. A magyarázat a nyúl anatómiai és élettani sajátságából adódik. 1. A nyuszi vemhessége: 30-33 nap és a a tüszőérés szinte folyamatosan tart, kivéve a vemhességet, de utána már azonnal beindulhat, még ha tejel, akkor is. Nyilván a 40 napra történő ellés túlhordásnak számítható és a magzat már kb. 1 héttel az ellés előtt elpusztulhatott, vagy legalábbis beindult a tüszőérés folyamata. 2. A nyuszinak gyakorlatilag 2 különálló méhe van, mely külön-külön szájadzik be a vaginába. Lehetséges, hogy az üres méhben fogant és később a másikból megellette a túlhordott magzatot. Tudnunk kell, hogy a tüszőleválás nyúl esetében a párzáskor követkzik be. Elméletben így tudnám megmagyarázni a történteket. Ez a biológia és talán ezért szép, legalábbis én nagyon szeretem.
Nagyon úgy tűnik, hogy valamiféle bőrbetegsége van a hörinek. Ez lehet gomba, baktérium vagy parazita is. Ilyeneket "beszerezhetnek" az alomból, berendezési tárgyakról, emberi kézről stb. szóval bárhonnan. Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, aki megfelelő kezelésben fogja részesíteni. Olvass tovább! Hörcsög, csincsilla, mókus - milyen ketrec való nekik? Segítség! Depressziós a hörcsögöm!
A nyulak 16 foggal születnek. A felső nagy tejmetszőfogak még a méhen belüli korban maradandó foggá cserélődnek. A további fogváltás a születés utáni 18. napon kezdődik és kb. a 30. napra fejeződik be. A fogváltás befejezésekor alakul ki a felnőtt nyúlra jellemző 28 fog. Ebből a felső fogsorban 4 metszőfog úgy foglal helyet, hogy két sorban egymás mögött elöl két, naponta akár fél mm-t is növő metszőfog van, amelyek mögé helyeződik a két kis metszőfog. A felső fogsorban továbbá 6 előzápfog, és 6 valódi zápfog van. Az alsó fogsorban 2, akár napi 0,7 mm-t növő nagy metszőfog, 4 előzápfog és 6 valódi zápfog van. A nyúlnak nincsenek szemfogai. A törpenyúl zápfogai zománcredősek, és az alsó fogsor szűkebb helyeződésű, mint a felső. Tartásának egyik legfontosabb feltétele, hogy a nyuszi előtt folyamatosan sok rost, azaz jó minőségű széna legyen. A másik nagyon fontos dolog, hogy a gyári magkeverékek és a kenyér naponta csak rövid ideig legyenek hozzáférhetőek számára. A friss zöldek (lucerna, fű, saláta), illetve a különböző leves zöldségek és gyümölcsök szintén kis mennyiségben és naponta kétszer kerüljenek a kis kedvenc elé. Rossz hírem az, hogy a fogát sajnos havonta vágatnia kell! Ez nem veszélytelen beavatkozás, ezért javaslom, hogy mindenképpen állatorvoshoz vigye. Az ilyen nyuszik szaporítását nem ajánlom, ha túlzott fognövekedését genetikai hiba okozza.