1266. Az ormányos medve (Nasua nasua)
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Ha valaki akár fényképen, akár az életben egyszer meglátja ezt a fekete, hatalmas sörényű, dús bokaszőrű, élő "fodrászremeket", nem tud egyhamar szabadulni a látottak hatásától. A fríz ló oly mértékben különbözik a hétköznapok során megszokott félvér típusú lovaktól, hogy egyszeri látásra a fajta egyedei bármi mástól megkülönböztethetők.
Kincsem bárkivel is állt ki, mindig győzött. Aki alábecsülte és nem rá fogadott, az bizony rossz lóra tett...
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
Hollywood-i sztár, mert színe és mintázata miatt nagyon mutatós a kaland - és horror filmekben. Igaz ugyan, hogy szelíd fajnak tartják, de nem árt tudni, hogy ennél a fajnál regisztrálták a legtöbb marást is. Veszélyes szépség és nem háziállat, ezért csak kellő elkötelezettséggel és a gondozási szabályok pontos ismeretével érdemes tartani. De úgy nagyon...
Igen, de el kell kerülni, mert néhány generáció után nem lesznek egészségesek az utódok.
Ha a kutya fogán nagy mennyiségű fogkő képződik, az ínygyulladást majd később fogíny-sorvadást okoz. Ez a fogak kilazulását, majd kipotyogását okozza, valamint nem utolsó sorban kellemetlen szájszagot. A plaque off, a speciális tápok, és különböző rágcsálnivalók változatos hatékonyságúak a megelőzésben, de a már kialakult fogkő teljes eltávolításához az állatot bódítani kell, és megfelelő eszközökkel eltávolítani azt. Minden bódítás rejt magában némi kockázatot, hogy ezt felmérjük, előtte elengedhetetlen az állat alapos vizsgálata. Mi még egy vérvizsgálatot is fel szoktunk ajánlani, amivel meggyőződhetünk egyes létfontosságú szervek ( pl vese, máj) állapotáról. Negatív eredménnyel végződő vizsgálat után a kockázat valóban minimális.
Ha már 3 napja nem evett a madár, ez már magyarázat a halál okára. A madaraknak rövid bélcsatornájuk, gyors emésztésük van. Ha napokig erős olajszag volt, akkor talán ki kellett volna vinni a papagájt a helyiségből. Okozhatta a halálát a nyelőcsőbe került idegen tárgy, vagy keresztbe fordult nagyobb mag is.
A hullámos lába talán megrándulhatott, beszorulhatott valahova. Ez esetben magától is elmúlik a tünet.De valószínűbb, hogy a kisebb papagájoknál viszonylag sűrűn előforduló köszvény lehet a probléma. Köszvényre hajlamosít a túlzott fehérje bevitel, ritkábban gombatoxinnal szennyezett táplálék. Az állati fehérje megvonásával és rendszeres ivóvíz cserével, amely a madarat ivásra készteti, esetleg megakadályozható a további állapotromlás.
Talán atkás, de lehet hiánybetegség is. Változatos étrenddel javulni szokott, de érdemes kezelni atkaölő szerrel is. Többfélét lehet kapni kisemlősök részére.