126. Szeretnél kutyát örökbefogani? Most itt az alkalom!
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Az alapvető fülápoláshoz hozzátartozik a külső hallójáratban növekvő szőr rendszeres eltávolítása. Ezt a folyamatot rendszerint állatorvos vagy kozmetikus végzi.
A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti. Mik a babéziózis tünetei, és mikor kell orvoshoz fordulni?
A ló csakúgy, mint az ember, egyre tovább él. Régen a fogak kopása szabta meg várható élettartamát, ma azonban a gazda gondossága vált a legfőbb meghatározóvá.
A hüllők táplálkozás szempontjából három csoportra oszthatók: növényevők, mindenevők, ragadozók. A mesterséges etetés során mindig az adott faj természetes étkezési szokásait kell figyelembe venni.
Az előesett szem így tönkre fog menni, illetve fájdalmat okoz. Ha nem menthető, el kellene távolítani a sérült szemet. Keressen egzotikus szakállatorvost. Budapesten van több rendelő is, vagy az Állatorvostudományi Egyetem egzotikus állat szakrendelése minden hétköznap. Budapest VII. István utca 2.
Üdvözlöm! Ez valami fizikai sérülés, amit ha jól látok, akkor elfertőződött. Javaslom, hogy betadine-nal kezelje le, persze hagyja egy dobozba víz nélkül 1 órát. Ha nem gyógyul néhány napon belül akkor vigye el specialista állatorvoshoz, javslom, hogy az Exopet rendelőt látogassa meg.
Kedves Gazdi! Ennyiből nem lehet megmondani, mi baja lehet a tengerimalacnak. Ha valami olyan dolgot lát a tengerimalacán, ami miatt aggódik, javaslom, vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az ájuldozás oka átmeneti oxigén-hiány lehet az agyban. Ez azért alakul ki, mert a vér a tüdővizenyő miatt nem tud megfelelően oxigénnel telítődni. Ha eddig nem kapott vízhajtót akkor adni kell neki, ha már ka,p akkor pedig emelni kellene az adagot. Hogy mennyivel, azt beszélje meg a kezelő állatorvossal.
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.