1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
A leírtak alapján nagyon valószínű.
Legvalószínűbb, hogy ivarérett lett és a kotlási ösztön működik benne. Ha nem borzolt, bágyadt, étvágytalan, úgy nem indokolt az állatorvos felkeresése.
Kedves Dávid Katalin ! A leírása alapján a fiatal cicán egyelőre csak pszichés tüneteket látok. Gyakori viselkedészavar kutyán és macskán is a félelemérzet hiánya, erre a tünetre mindenképpen nagyon oda kell figyelni, mert bizonyos agy területek betegségét is jelezheti. Az ön által leírt másik tünetet, amikor a közeledésükre a cica a fejét rázza még nem tudok magyarázatot adni kivizsgálás nélkül, de az állatok ok nélkül nem csinálnak semmit, ezt mindenképpen tudnia kell. Feltételezem hogy egyéb apró furcsaságok, is jellemzik a cica magatartás rendszerét amelyek esetleg az Önök számára már megszokottak, de az orvos számára tünetet jelez. Mivel 6 hónapos korról van szó, tehát fiatal, még érésben lévő agyról, esetleg további tünetek is várhatók a továbbiakban, melyek a diagnosztikai munkát megkönnyíthetik. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipamil.hu címen érhet el. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Kedves Mónika! Ha néhány napon - max egy héten belül - nem múlik el a vérzés, vigye el állatorvoshoz a kedvencét! Néha megesik, hogy a vastagbél falán apró sérülés keletkezik, ami vérzik - mivel nem vagyok állatorvos pontosan nem tudom miért keletkezik - ám ha rövid időn belül nem múlik a vérzés, esetleg erősödik, haladéktalanul vigye el specialistához. Ha a doktor nem tudja, hogy hogy is kezelje, mondja azt, hogy úgy, mint egy tengerimalacot. A gyógyulás elősegítése érdekében adhat az állatkának normaflort, ami segíti a jó bélbaktériumok szaporodását és egészséges működését. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Az ugrálásról jellemző a kutya korára, - nem kell hagyni: elfordulni, lelökni, térdet felhúzni, stb. A többi jelenség a kezdeti dominancia jele, a kutya fokozatosan át akarja venni a vezető poziciót az ember/kutya közös falka hierarchikus rendjében. Részletes leírást a problémák kezelésére minden jobb kutyanevelési könyvben olvashat.