1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Először azt kellene eldönteni, szeretne-e még a szukától kiskutyákat. Ha igen, akkor a fogamzásgátlást javaslom, amely a tüzelés előtt beadott injekcióból áll. Ez kb. 3-4 hónapra elnyomja a tüzelést és utána még lehet kölyke. Az ivartalanítás ára klinikától függően alakul. Kb. 20-25000 Ft-ra kell számítani. Érdemes igényes, neves klinikát felkeresni, mert bár rutinműtét, azért ennek is vannak buktatói, és a reoperatio mindig nagyon drága!
Mosómaci-törzskönyvről nem tudok, szerintem nincs ilyen. Az unatkozást csak a még több foglalkozással (játék, séta, együttlét, etetés) lehet enyhíteni. Természetes, hogy egyedül egy ketrecbe zárva unatkozik, hisz ez nem a természetes életkörülmény egy "vadállat" számára. A természetben elég dolga akad az élelem megszerzésével, párkapcsolatok létesítésével, stb., ezért nincs ideje unatkozni. Szerintem egy pár vásárlása csak tovább növelné a gondokat, főleg, ha tenyészteni nem szeretnék őket. Az is lehet, hogy ebben az esetben már ketten unatkoznának, esetleg még verekednének is. Inkább több törődést javasolnék!
Keressen egy másik hímet, előfordul, hogy egy párzás nem sikeres és tovább ivarzik. A hosszú ivarzás, tartósan fennmaradó ciklusok petefészekcystákhoz vezethetnek.
A pincsik szemgödre elég sekély, szemgolyójuk viszont nagyon nagy, kidülledt. Ezért, ha erős ütés éri a fejét (baleset, leesés, erős ráncigálás, kutyatámadás...), akkor bizony előfordulhat, hogy előesik a szeme, ami enyhébb esetekben és azonnali beavatkozással (műtét) még megmenthető. Nem tanácsos az ilyen kutyákat a tarkóbőrüknél fogva emelgetni, megrázni, de a simogatástól azért nem lesz semmi bajuk, nyugodtan lehet őket is simogatni, akár a fejükön is.
Sajnos még körülbelül sem tudok árat mondani, mert ehhez látni kell a kutyust. Az ár függ attól, hogy konkrétan milyen beavatkozások kellenek, ehhez milyen anyagok szükségesek, milyen altatási módot választ az orvos, stb. Szerintem érdemes elmenni a kutyussal állatorvoshoz, aki megvizsgálja őt, megbeszélik a teendőket és az árakat is.