1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Kedves Gadi! A kutyának valószínűleg bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek.
Nagyon édes nyuszi.:) Szerintem Ausztria nincs messze, oda még karantén sem kell- tengeren túlra már nehezebb lenne. Útlevél úgy tudom, csak kutyáknak kell, nyusziknak ilyen nincs. Azért egy alapos orvosi ellenőrzés legyen előtte és a doktortól kérjetek papírt, hogy szállítható és persze, hogy oltva van. Ennyi elég.:) Aztán az új helyen, majd írj, mert jobban oda kell figyelni a nyuszira, hogy gyorsan megszokja az új helyét.:)
Kedves Érdeklődő! Vigye el állatorvoshoz! Sajnos házilag ilyen problémával nem sokat lehet tenni, sok oka lehet, amiért ez történik. Lehet, hogy "csak" megfázott, de lehet daganat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Nem túl szerencsés, hogy testvérek között történt a párzás. Az ilyen beltenyésztés következtében sajnos nagyobb eséllyel születhetnek fejlődési rendellenességgel a kölykök, terhelt idegrendszerrel. Egyáltalán nem biztos, hogy ezek a negatív tulajdonságok megjelennének az alomban, de az esély sokkal nagyobb erre. Én nem javasolnám, hogy megtartsák a vemhességet, mivel 7 hónaposan még nagyon fiatal szuka! Probléma adódhat a fialásnál is! A kutya mielőbbi ivartalanítását javaslom!
A levágott, megpörkölődött bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő DE ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.