1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Érdemes lenne állatorvossal megnézetni a bőrét , a bűzmirigyét, szájüregét és hallójáratait is. Ha minden rendben, akkor tápváltással próbálkoznék.
Kedves Gazdi! Az allergének megállapításához vérvizsgálat szükséges, ami legalább 90 allergénre teszteli cicát. Nem olcsó, de pontos módszer. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A csincsillának azonnali állatorvosi segítségre van szüksége!!!! Vigye őt állatorvoshoz. Dr . Papp Antal (Tóni) Budapest XI. Mesterhazi u. 4. 1116 T: (06-1) 203-21-54 H, SZ, P: 10:00-13:00, 16:00-20:00 K, CS: 16:00-20:00 V: 17:00-20:00 10% KEDVEZMÉNY MINDENKINEK, AKI A CSINCSILLA.HU-RÓL MEGY HOZZÁJUK!!! Tóni műtötte az egyik csincsillámat -altatással- a csini extra hamar felépült! Korrekt árak! Profi és lelkiismeretes doki:) Mindenkinek csak ajánlani tudom:)) Lelkes csincsillatartó! Dr. Bauer Zsolt 2131 Göd, Alagút u. 24-26. T:(06-20) 9364-514 n.a. Az egyik babycsinimet egy szál ollóval "műtötte meg" - a teraszon állva. (A minicsini szemét megharapta a tesója, az pedig nagyon csúnyán begyulladt és bizony műteni kellett) Nem semmi:) Lelkes csincsillatartó! Dr. Beregi Attila Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) 1078 Bp. István u. 2 T: (06-1) 478-41-00 éjjel-nappal Ha nagy a baj és minden állatorvos alszik, itt mindig van ügyelet! (Nem olcsó, mondhatni mocskosul drága, de cserébe állandó ügyeletet tartanak) Állítólag óvakodni kell az ügyelettől! (Csak akkor vigyetek oda csint, ha nincs más lehetőség.) Dr. Szabó Zoltán Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) A épület 1078 Bp. István u. 2 T: 06-70-285-76-83 n.a.l Szilvi küldte be az ajánlást, akinek a doki ivartalanította a csinijét - a csini most lábadozik, de úgy tűnik, szerencsére remekül érzi magát:) "Kedves, de nem jó pofizós, magabiztos, laza ember, nagyon ért a csinekhez, nekem nagyon hasonlít Varga József dokihoz. Ha van kérdés válaszol türelmesen, nem zavar el, de ha nincs kérdésed, akkor nemcsacsog veled! Telefonon értesítenek, ha kész a műtét."
A pontos diagnózis felállításához laboratóriumi bélsárvizsgálat /parazitológia és bakteriológia/ kellene és esetleg vérvizsgálat is /emésztőenzim szint mérés/. Ezek hiányában de figyelembe véve az állat korát, az gyakori hasmenést és a súlyvesztést idült hasnyálmirigy elégtelenségre tudok tippelni. Az emésztőenzimek gyógyszerekkel pótolhatóak.
Nem kell aggódni, ez a természetes vedlési folyamat rész. Ha kitisztul a szeme pár nap múlva levedli régi bőrét. Nincs semmi tennivaló, legyen búvóhelye meg vize és ne piszkáld. Amíg kicsi évi 4-6 alkalommal, ahogy növekszik ennél ritkábban ezt meg fogja ismételni.