1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Szongáriai cselőpók lesz, nem veszélyes az emberre de mivel nagy méretű így fájhat a csípése. Ha nem piszkálják nem okoz gondot, ha nagyon nem tudnak megbarátkozni a jelenlétével tereljék egy üvegbe és vigyék távol a kertjüktől.
Kedves Bálint! Ha pár napig / egy-két hétig max. nem változik a helyzet, akkor érdemes kikérni egy kutyakiképző tanácsát (addig ez a viselkedés még normális lehet: új hely, új környezet, alomtársak hiánya stb.)
Kedves Viki! Ez egy bőrdaganat. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Júlia! Nem volt véletlenül szopornyicás a kutyus kölyök korában? Mert ez úgy néz ki, mint a szopornyica szövődményeként jelentkező ún. hard pad disease. Esteleg autoimmun bőrfolyamat is lehet. Akonkrét diagnózist egy bőrbiopsziás mintavétel utáni szövettani vizsgálat jelentene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az ivartalanítás ettől függetlenül is javasolt. Lehet stressz okozta hólyaggyulladása is cicának. Meg kellene próbálni ezt kezelni cicának való nyugtatóval és speciálisan erre a betegségre való gyógyszerekkel. PL: Cystaid kapszula, vagy Cystocure tabletta vagy Cystocure por. Nugtatónak lavaslom pl. a Calmex oldatot. ezek mind állatgyógyászati készítmények. A kezelést folyamatosan folytatni kell, és ha ez a probléma áll a áttérben, néhány hét után tapasztalható a javulás.