1301. Kik azok a Dinoszauruszok?
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A dinoszauruszok sorába minden idők legnagyobb hüllői tartoznak. A szárazföldi óriások mintegy 200 millió éven át voltak élet és halál urai a földön, pedig az agyuk nem volt nagyobb egy diónál...
A nagyjából autóbusz méretű Stegosaurus (4,5tonna felett volt) agyának tömege a 80 grammot sem haladta meg, ami - semmi kétség - azt jelenti, hogy nem az eszéről volt híres a dínótársai körében. Körübelül 150 millió évvel ezelőtt élt, és az őslénykutatók úgy vélik, hogy mohákat, páfrányokat, zsurlókat, cikászokat, tűlevelűeket és gyümölcsöket fogyasztott, de rágóképessége nem lévén zúzóköveket is nyelt hozzá az emésztése megkönnyítésére.
A dinoszauruszok igazi "kozmopoliták". A Pangea minden részébe eljutottak. Húsz családjuk majdnem minden kontinensről előkerült. A dinoszauruszoknak, a repülő hüllőknek és a krokodiloknak közös őse volt. Nézzük a legzsarnokabb gyíkot, a Tyranoszauruszt!
Már a nevének jelentése is sokatmondó: Triceratops - ´három szarv arc´. Körülbelül 68–65 millió évvel ezelőtt élt Észak-Amerika területén. A nagy nyakfodorral és szarvakkal rendelkező, négy lábon mozgó, a modern orrszarvúéhoz hasonló testű Triceratops az egyik legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz. Sok elképzelés született a Triceratops fejdíszeinek céljait illetően és jelenleg az udvarlás tűnik legvalószínűbbnek. Gondoljunk csak a XVI-XVII. század nyakfodort viselő hős szerelmeseire! Lássuk, mit tudunk még róla!
Az őshüllő olyan, többféle kategóriába tartozó állatok csoportját jelenti, amely segít a dinoszauruszok más korai hüllőktől való megkülönböztetésében. A levegőt meghódító első szárnyas lények a dinoszauruszokkal csak távoli rokonságban álltak. A magasból csaptak le zsákmányukra, de a negyedik ujjuk végétől a hátsó láb tövéig feszülő repülőhártyájukkal kilométereket tudtak siklani is...
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Nem tudom, én még sosem raktam össze. Meg kell próbálni, hogy jól kijönnek-e. Erre főleg fiatal kortól történő szoktatás esetén van nagyobb esély. Az, hogy milyen neműek, szerintem ebből a szempontból nem fontos.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.